Alparslan Kuytul cevapladı: FETÖ ile bağlantınız var mıydı?

Uzunca bir süre tutuklu kalmasının ardından tahliye edilen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, YouTube aracılığıyla yayın yapan Bidebunuizle programında Yavuz Oğhan’ın sorularını cevapladı.

Telefon görüşmesi ile katıldığı Bidebunuizle programında Yavuz Oğhan’ın sorularını cevaplayan Kuytul'a “FETÖ ile bağlantınız var mıydı?” sorusu yöneltildi.

FETÖ'yü 35 yıl boyunca eleştirdiği kaydeden Alparslan Kuytul'un konuya dair sözleri şu şekilde:

Ben onları 35 yıl eleştirmiş birisiyim. Benim hatta, hepsi yok kasetlerde ama en eskisi 1998’den 2016’ya kadar aşağı yukarı yaptığım bir sürü konuşmalar var ve onların yaptıklarını doğru bulmadığımı anlattım. Tabi bunların hepsini de mahkemede sundum. Aslında bakarsanız şöyle söyleyeyim; dosyam, birisi terör örgütü propagandası diğeri de suç örgütü kurmak şeklinde ikiye ayrıldı. İlk başta o söylediğiniz şey daha Sulh Ceza Hakimliği'ne ilk çıktığımızda, yani bizi tutuklayan mahkemeye böyle bir iddiada bulunmuştu savcılık makamı dört tane örgüte üye olmaktan. Böyle bir şey tabii ki münkün değil. Hatta hakim önce anlamadı bile. Hakim konuyu bilmiyor zaten. Baktı kağıda 'Terör örgütüne dört defa üye olmak' dedi. Tamamen komik bir duruma düştü yani.

Alparslan Kuytul, Yavuz Oğhan’ın "PKK, El Kaide, DEAŞ için de benzer şeyleri mi söyleceksiniz? Buralarla bağlantınız var mı?" sorusuna da cevap verdi. Kuytul şu ifadeleri kullandı:

Tabi, Allah etmesin bunlarla benim hiçbir zaman bağlantım olmadı olmaz da, hatta DAEŞ beni ölümle tehdit etmişti. Ben bunu mahkemede de söylemiştim. Hakim şaşırdı. Yani DEAŞ beni ölümle tehdit etti. Adana Emniyeti bana dört defa imza attırdı, gelip dediler ki, 'Size böyle bir tehdit var. DEAŞ'tan ölüm tehdidi var. Size koruma vermemizi ister misiniz?

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3415603/alparslan-kuytul-cevapladi-feto-ile-baglantiniz-var-miydi