Erdoğan'dan 'aile kurumu' uyarısı! Aksi taktirde akıbetimiz aynı olur

ATO Congresium’da düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimlerde 6. Kadın Şurasına katılan Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadının önemine değinerek, aile yapısında kadının yerine ilişkin açıklamalarda bulundu.  Erdoğan, “Siyaset de, eğitim de, çalışmak da, kariyer de kadının aile içindeki önemini ortadan kaldırmaz. Tam tersine bu şekilde donanımı artan, ufku genişleyen kadınlar ailelerine çok daha güçlü şekilde sarılacaktır.” dedi.

Aile kurumu arasında güçlü bir bağ kurmak mecburiyetindeyiz

Kadının ailenin direği olduğunu belirten ve kadının Allah vergisi kucaklayıcılığı, kollayıcılığı, şefkati, merhameti olması aile kurumunun ayakta kalabilmesinin mümkün olmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yaklaşımın kadına çok büyük yüklediğinin elbette farkındayız. Ama kadınlar bu yükü kaldırabilecek donanıma sahiptir. Bugün gelişmiş ülkelerin en büyük sorunu aile kurumunun kimi yönleri ile tamamen, kimi yönleri ile kısmen yıkılmış olmasıdır. Türkiye gibi en üst gelişmişlik seviyesine yaklaşmış ülkeleri bekleyen en büyük tehlike de aile kurumunun sarsılmasıdır. Kadını aileden kopartmaya yönelik her hamle bizatihi insanlığın kendisini hedef alıyor demektir. Aile ile kadını, kadın ile erkeği, kadın ile çocuğu bir birinden ayırmaya, birbirine rakip hale getirmeye yönelik zihniyet asla bize ait değildir, iyi niyetli hiç değildir. Geleceğimize güvenle bakabilmek için maddi gelişmişlik düzeyimizin artışı ile aile kurumu arasında güçlü bir bağ kurmak mecburiyetindeyiz. Aksi taktirde akıbetimiz diğerleri ile aynı olacaktır." dedi.  

Çalışmak kadının aile içindeki önemine ortadan kaldırmaz

"Ne kadar zengin olursanız olun, toplum olarak varlığınızı devam ettirecek sosyal doku, yani güçlü bir aile kurumu yoksa yok oluşunuz mukadderdir." diyen Erdoğan, "Türkiye olarak bu hale düşmemek için gereken tedbirleri almaya çalışıyoruz. Dostlarımıza da aynı şekilde davranmalarını tavsiye ediyoruz. Aile kurumunun bireyi olan kadınların bu konuda gösterecekleri irade sorunun çözümünün anahtarıdır. Siyaset de, eğitim de, çalışmak da, kariyer de kadının aile içindeki önemini ortadan kaldırmaz." diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3415598/erdogandan-aile-kurumu-uyarisi-aksi-taktirde-akibetimiz-ayni-olur