Türk Ordusu'na teşekkür ediyoruz: Bizi zulümden kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı twitter üzerinden Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Barış Pınarı Harekatı' bölgesinde asayişi sağladığını gösteren bir video paylaşıldı.

Suriye'ye 'Türk Ordusu'nun girmeden önce bölge halkının PKK-YPG'li teröristlerin baskı ve zulmü altında ezildiğinin anlatıldığı videoda, Arap asıl bir vatandaşın yaşadığı dram paylaşıldı.

Arap asıllı Suriye vatandaşı olan bir kişinin tepkilerinin paylaşıldığı videoda bölgede başta terör örgütü PKK-YPG'li teröristler olmak üzere terör unsurlarının bölge halkına yaptığı zulümler anlatıldı.

PKK-YPG'li teröristlere tepki gösteren ve Türk Ordusu'na ise teşekkür eden Arap asıl Suriye vatandaşının videodaki sözleri şu şekilde:

"Türk ordusuna teşekkür ediyoruz, sayelerinde kurtulduk. Arap olduğumuz için çalışamıyorduk. PKK/YPG kazancımızın yarısını almadan çalışmamıza izin vermiyordu. Biz evlerimizden çıktık buraya geldik, güven içindeyiz. Örgüt bizi ne rahat bıraktı ne de yaşamamıza izin verdi. Ben kırsalda yaşıyordum, Halep'e geliyordum. 20 milyon liramı gasbettiler, beş parasız kaldım. Türk kardeşlerime ve ordusuna teşekkür ediyorum. Dükkanımı açmam için bana yardım ettiler. Allah onlardan razı olsun."

- Milli Gazete, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3406823/turk-ordusuna-tesekkur-ediyoruz-bizi-zulumden-kurtardi