Cumhurbaşkanı Erdoğan Londra'da Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi

'NATO Zirvesi' toplantısı için İngiltere'de bulunan ve temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da Türk vatandaşlarıyla bir araya geldi.

Türk vatandaşlarıyla bir araya geldiği toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeleri başlıklar halinde anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu şekilde konuştu:

"Türkiye emin ellerde. Bugün çok daha güçlü bir Türkiye var. Üzerinde oyun oynanan değil, bölgesinde aktif rol alan bir Türkiye var. Bugün kendi milli güvenliği için hiç kimsenin icazetini aramadan operasyon düzenleyen, dış politikası bağımsız bir Türkiye var.
Biz sadece 82 milyonun güvenliğini değil yurt dışında yaşayan 6 milyon vatandaşının da hakkını savunan diplomasisi güçlü bir Türkiye'yiz. Hiç şüphesiz bu başarılarının tamamı hepimizin.
"SURİYE'DE GÖZÜMÜZ YOK GÖZÜ OLANLAR ÇIKSIN"
Bizde diyorlar ki, 'Suriye'den ne zaman çıkacaksınız'. Biz de onlara tek bir şey söylüyoruz. 'Sizin Suriye'de ne işiniz var. Suriye'ye sınırınız var mı' Evet biz oradayız ve bu teröristleri oradan temizleyene kadar da oradan çıkmayacağız.
Bizim Suriye'nin topraklarında gözümüz yok ama gözü olanlar terk etsin orayı.
Silah üzerinden, ölüm üzerinden, acı, kan, baskı ve tehdit üzerinden ülkemize kurulan tuzakların hepsi çöküyor. Türkiye'yi terörle, şantajla terbiye edeceklerini zannedenler, hedeflerine ulaşamamanın mahcubiyetini yaşıyor."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3404813/cumhurbaskani-erdogan-londrada-turk-vatandaslariyla-bir-araya-geldi