Hekim ve eczacılardan Fransa tepkisi

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan "Barış Pınarı Harekatı"na sağlık camiasından destek sürüyor.

Sağlık Bakanlığı Barış Pınarı Harekatı'nın başladığı günden itibaren gönüllü olarak harekat bölgesinde görev yapmak için başhekimliklere, il müdürlüklerine ve Bakanlığa çok sayıda hekim, hemşire, acil sağlık çalışanı, tekniker, yardımcı hizmet personeli ve emekli çalışanın başvurduğunu aktardı.

Halen devam eden Harekatta cephe gerisinde, sınır hattında ve sınır ötesinde bir çok hekim ve sağlık çalışanı fedakarca görev yapıyor. Barış Pınarı Harekatı'nın başlangıcından bugüne kadar toplam 7 asker şehit oldu.​

FRANSIZ İLAÇLARINA REÇETE BOYKOTU

Teröre maddi manevi yardımlarını esirgemeyen Fransa ile ilgili de hekimler ve eczacılar da tepki koymaya başladı. Fransız ilaçlarını reçete etmeyeceklerini söyleyen hekimler “Yazdığımız reçetenin askerimize ve halkımıza karşı kurşun olarak dönmesini istemiyoruz” diyerek tepkilerini dile getiriyor. Eczacılar ise yazılan reçetelerde gördükleri Fransız ilaçlarını muadilleriyle değiştiriyor.

- Milli Gazete, Sağlık bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3404280/hekim-ve-eczacilardan-fransa-tepkisi