“Bir kitap seç bir kalem gönder”

Saadet Partisi Kadın Kolları Genel Merkezi’nin başlattığı eğitime destek kampanyası devam ediyor. Kampanya tüm yurt genelinde devam ederken, Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları da “Bir Kitap Seç, Bir Kalem Gönder” sloganıyla İstanbul’un 35 ilçesinde stantlarla projeyi halk ile buluşturuyor. İstanbul genelinde toplanan binlerce kitap, önümüzdeki günlerde ihtiyaç sahibi çocuk ve gençlere ulaştırılacak. Kampanya kapsamında açıklamalarda bulunan Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Sosyal Konular Başkanı Dicle Şit, “Kadın Kollarımız bu projeyle özellikle çocuklar ve gençler bazında kitabı özendirerek kitap okuma oranına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır” dedi.

KAMPANYAYA BÜYÜK İLGİ VAR

“Bir Kitap Seç, Bir Kalem Gönder” sloganıyla başlatılan kampanya tüm hızıyla devam ediyor. Saadet Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Sosyal Konular Başkanlığı tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesine “İZ BIRAK” sloganıyla Ekim ayında çalışmalara başladı. Tüm yurt genelinde başlatılan kampanya İstanbul’da da büyük ilgi gördü. İstanbul İl Başkanlığı Kadın Kolları İstanbul’un 35 ilçesinde projeyi halk ile buluşturdu. 35 ilçede kurulan onlarca stant, kitapseverlerin büyük ilgisine neden oldu. Kitapların hediye edileceği çocukların sevincine ortak olmak isteyen partililer ile aynı heyecanla stantlara kitap getiren binlerce kitap dostu vatandaştan 10 bin kitap toplandı.

“İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NİN KARŞILAŞTIĞI UYGULAMAYI KINIYORUZ”

İstanbul genelinde toplanan binlerce kitabın bir kısmı İstanbul’da bulunan okullardaki çocuklara hediye edilirken, büyük bir kısmı da Ağrı, Adıyaman, Bitlis, Giresun, Adana, Sakarya gibi Anadolu’nun birçok iline ve ilçelerine dağıtılmak üzere gönderildi. Projeye ilişkin açıklamada bulunan Saadet Partisi İstanbul Sosyal Konular Başkanı Dicle Şit, “Kadın Kollarımız bu projeyle özellikle çocuklar ve gençler bazında kitabı özendirerek kitap okuma oranına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bu noktada ilk hediyelerimizi teslim ederken yaşadığımız heyecan ve mutluluk, genç dimağlarda bırakılan izle huzura dönüşmektedir” açıklamasında bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3402416/bir-kitap-sec-bir-kalem-gonder