AÖL sınav tarihleri: MEB AÖL sınav giriş belgesi sorgula

Yüzbinlerce adayın kayıt yaptırdığı Açık Öğretim lise (AÖL) öğrencilerinin merakla beklediği sınav tarihleri MEB tarafından yayınlandı. AÖL 2019-2020 1. dönem sınav tarihleri 7-8 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. Toplamda 3 oturumda yapılacak sınav için AÖL öğrencileri 1. dönem sınav giriş yerlerinin açıklanması heyecanla bekliyorlar. MEB tarafından sınavın yapılacağı okullara öğrenci dağılım listeleri gönderildi. Peki, AÖL sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak? AÖL sınav giriş belgesi nasıl sorgulanır?

AÖL SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

7-8 Aralık tarihinde yapılacak olan AÖL sınavı için giriş yerleri henüz açıklanmadı. Fakat bu hafta sonu yapılacak sınavdan en az üç gün önce yani 4 Aralık Çarşamba gününden itibaren AÖL öğrenci girişi sistem üzerinden yayımlanacak.

Açık Öğretim Liseleri sistemine giriş yapmak için http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresini kullanabilirsiniz.

AÖL SINAVINA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER

Bu hafta sonu 7-8 Aralık'ta 3 oturumda yapılacak ve her oturumun 180 dakika olacağı AÖL 1. dönem sınavına girişte gerekli belgeler şunlar;

AÖL sınav giriş belgesi ve TC kimlik kartı

AÖL 1. DÖNEM SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ile Açık Öğretim Ortaokulu sınavları saati ve tarihleri ise şöyle:

- Milli Gazete, Eğitim bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3401464/aol-sinav-tarihleri-meb-aol-sinav-giris-belgesi-sorgula