Gelen de giden de aynı partiden ama birinin yaptığını diğeri yıkıyor!

Düzce’de yaşananlar, belediyelerdeki ‘yap-boz yatırım anlayışını’ gözler önüne sererken, vatandaşlar ise sonra gelen başkanların muhalefet partilerinden seçilmediğini hatırlatarak, “Giden de AK Partili, gelen de AK Partili. Peki, neden birinin yaptığını diğeri yıkıyor?” diyerek, tepkilerini dile getirdi.

Düzce’de akıllara zarar yatırım anlayışı! Önceki başkanın yaptığını yeni başkan kaldırdı! Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in 2 milyona yaptırdığı tramvay projesi 2’nci yılını bile görmeden yeni Belediye Başkanı Faruk Özlü tarafından kaldırtılarak yerine bisiklet yolu yapıldı. Bu durumda 2 milyonluk tramvay projesi çöpe giderken belediyelerin ‘yap-boz yatırım anlayışı’ da tekrar tartışma konusu oldu.

KELEŞ TRAFİĞE KAPATTI YERİNE GELEN AY AÇTI

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi kapsamında yaptırdığı tramvay, yeni Başkan Faruk Özlü’nün rayları söktürerek yerine bisiklet yolu yapmasıyla tarih oldu. Düzce Belediyesi tarafından araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan İstanbul Caddesi’ne 2 milyon liraya mal olan ‘Nostaljik Tramvay’ projesi uygulandı. Keleş’in Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden el çektirilmesinden sonra başkanlık koltuğuna oturan Dursun Ay’ın talebi üzerine 3 Aralık 2018’de İstanbul Caddesi tekrar ulaşıma açıldı.

TRAMVAYI KALDIRDI YERİNE BİSİKLET YOLU YAPTI

31 Mart yerel seçimlerinin ardından başkanlık koltuğuna oturan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise Düzce’nin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi için farklı bir proje hazırlattı. Son şekli verilen proje doğrultusunda Keleş döneminde yapılan tramvay rayları sökülerek, yerine bisiklet yolu yapıldı. İstanbul Caddesi için her koltuğa oturan belediye başkanı farklı proje uygularken, bu durum ise tepkilere neden oldu. Vatandaşlar, sonra gelen başkanların muhalefet partilerinden seçilmediğini hatırlatarak, “Giden de AK Partili, gelen de AK Partili. Peki, neden birinin yaptığını diğeri yıkıyor?” diyerek tepkilerini dile getirdi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3391639/gelen-de-giden-de-ayni-partiden-ama-birinin-yaptigini-digeri-yikiyor