Abdullah Gül'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Şehir Üniversitesi' telefonu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kurucusu olduğu Bilim ve Sanat Vakfı'na bağlı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin tüm varlıklarına Halkbank tarafından tedbir konulurken, üniversitenin açılışını Davutoğlu ile birlikte yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yaşanan süreç ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı aradığı belirtildi.

Halkbank ile Şehir Üniversitesi arasında yaşanan hukuki tartışma istinaf mahkemesine taşınırken, konuyu köşesine taşıyan Karar Gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, Abdullah Gül'ün de duruma sessiz kalmadığını ve kendisini arayarak, "Perşembe günü cumhurbaşkanını telefonla aradım, Şehir Üniversitesi’ni birlikte açtık, sıkıntıları malum bu konuda müdahil olursanız, bir çözüm yolu bulabilirsiniz dedim. Umarım bir yol bulunur ve bu güzide üniversitemiz kaliteli eğitimde yoluna devam eder" dediğini aktardı.

Ocaktan yazısında, "Son günlerde Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinden biri olan Şehir Üniversitesi’nin yaşadığı sıkıntıların, akademi dünyasında ve özellikle de muhafazakâr camiada derin bir üzüntü kaynağı oluşturduğunu hepimiz biliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Eğitim kalitesi bakımından belli standartları yakalamış bulunan Şehir Üniversitesi’nin yaşadığı sıkıntıları izah etmek ne yazık ki mümkün değil" yorumunu yapan Ocaktan, "Eminim ki, üniversitelerin kalitesinin artmasının Türkiye’nin kalkınmasında hayati bir öneme sahip olduğuna inanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da hakkaniyetli çözüm konusunda üzerine düşeni yapacaktır" temennisinde bulundu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3390461/abdullah-gulden-cumhurbaskani-erdogana-sehir-universitesi-telefonu