CHP'den Muharrem İnce kararı

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, parti yönetiminde 'çete bulunduğu iddiası' genel merkezde krize yol açtı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetini beklemeden basın toplantısı düzenleyen İnce’nin bu iddasının parti yönetimi tarafından olayların soğumasından sonra dinleneceği belirtildi.

Muharrem İnce'nin parti yönetimine dönük eleştirilerin bir bölümünü, yaptıkları sekiz dakikalık konuşma sırasında Kılıçdaroğlu'na aktardığı iddia edildi. Yapılan bu görüşmede Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye, bu eleştirileri ve iddialarını daha sonra dinleyeceğini söylediği, ancak İnce'nin bu daveti beklemeden basın toplantısı yapmasının partide gerilimi oluşturduğu belirtildi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, CHP'li parti kaynakları, tartışmanın durulmasından sonra İnce'nin Genel Merkez'e çağrılarak dinleneceğini ve gerekirse iddialarını araştırmak üzere bir komisyon kurulabileceğini belirtti.

Kılıçdaroğlu, "İnce'nin parti yönetimine dönük bazı kişilerin çeteleştiği yolundaki iddiasını nasıl karşılıyorsunuz” sorusuna, “CHP içinde çete bulunduğunu söylemek gaflettir, bühtandır (kara çalmadır)" cevabını vermişti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3390439/chpden-muharrem-ince-karari