İşgalciler İslami hareket liderlerinden birinin evine baskın düzenledi

İsrail işgal rejimi polisi ve özel birlikleri dün öğle saatlerinde Filistin'in 1948'de işgal edilmiş bölgesinde bulunan ve İsrail işgal rejimi tarafından "yasaklı" ilan edilen İslami Hareket'in liderlerinden ve Ummu'l-Fahm şehrinin de eski belediye başkanı Süleyman Ahmed İğbariye'nin evine baskın düzenledi. 

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre işgal polisinin "yasaklı" harekete ve "teröre" destek verdiğine dair belgeler ele geçirme iddiasıyla evde geniş çaplı arama gerçekleştirdiği belirtildi. Aramadan sonra polisin, evdeki kişisel bilgisayarlara ve cep telefonlarına el koyduğu ifade edildi. El konulan cihazlar arasında Süleyman İğbariye'nin kızlarına ait olanlar da var. Arama esnasında aile efradına da çok çirkin ve kaba muamele edildiği belirtildi. 

Ummu'l-Fahm şehri ahalisinden olaya tanıklık edenler işgal polisinin İğbariye'nin evini her yönden kuşatmaya aldığını ve ahaliden herhangi birinin eve yanaşmasını engellediğini dile getirdiler. Süleyman İğbariye'nin oğlu Enes, polislerin kendisinin de eve girmesini engellediklerini söyledi. 

Eve böyle ani bir baskın düzenlenmesinin asıl sebebi ise henüz tespit edilebilmiş değil.

İğbariye olayla ilgili açıklamasında; "Bu tür uygulamalar bize engel olamaz. Biz dinimize ve inancımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bize destek olan, yanımızda duran herkese de şükranlarımızı sunuyoruz" dedi. 

İşgal rejiminin Hayfa mahkemesi dün, 2015'te faaliyetleri durdurulan İslami Hareket'in lideri Raid Salah'ı duruşmaya çağırmış ve işgalci İsrail karşıtı tahrikçi faaliyetlerde bulunmaktan ve Siyonist İsrail rejiminin yasakladığı bir örgüte yardımcı olmaktan mahkum etmişti. Kastedilen örgüt ise Raid Salah'ın yıllarca genel başkanlığını yaptığı İslami Hareket'ti. 

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3389216/isgalciler-islami-hareket-liderlerinden-birinin-evine-baskin-duzenledi