Mahkemeden 'Melih Gökçek'in mal varlığı' kararı

Görevden alınmasının ardından tartışmalara konu olmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in mal varlığı mahkeme kararıyla araştırılacak. Haber #MelihGökçekinMalVarlığı ile sosyal medyada gündem oldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in, eski vekil ve Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş hakkında açtığı davanın bugün görülen duruşmasında bir gelişme yaşandı.

Gökçek'in katılmadığı davada, mahkeme Melih Gökçek'in mal varlığının incelenmesi yönünde karar aldı. Kararın, Dağdaş'ın talebi doğrultusunda alındığı bildirildi.

Davanın ardından konuya ilişkin Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Gürcan Dağdaş, "İ.Melih Gökçek'in şahsıma açmış olduğu hakaret davasının ilk duruşması yapıldı. İ.Melih duruşmaya katılmadı. Hakim talebim üzerine;İ.Melih'in mal varlığının araştırılması için tapuya ve bankalara yazı yazılmasına ve mal beyanlarının incelenmesine karar verdi!" ifadelerini kullandı.

Dağdaş'ın aktardığına göre mahkeme Gökçek'in tüm yakınlarının da mal varlığının araştırılmasına hükmetti.  Öte yandan, Melih Gökçek'in mal varlığının araştırılacak olması sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı.

Twitter'da #MelihGökçekinMalVarlığı başlığı ile yapılan paylaşımlar kısa sürede Türkiye Gündeminde üst sıralara tırmandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3384146/mahkemeden-melih-gokcekin-mal-varligi-karari