İki yakamızı bir araya getirin

Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Yalçın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşmeleri devam eden bütçe görüşmelerine ilişkin gelir vergisi uyarısında bulundu.

Yalçın, daha önce Plan ve Bütçe Komisyonu’na beklentilerini ilettiklerini dile getirerek, “Böyle bir dönemde teşkilatımızla yaptığımız bu buluşma vesilesi ile bir kez daha çağrıda bulunarak ‘bütçe memurun iki yakasını bir araya getirsin’ dedik. Adil devlet; milli gelir dağıtımında adaleti sağlayan devlet demektir. Bütçeyi düzgün yapan ve taksimatı hakkaniyetle yerine getiren demektir. Biz bütçeyi adalet ve hakkaniyet boyutuyla eleştiriyoruz. Bizim gelir vergisi oranları boyutuyla yaşadığımız mağduriyetler var” diye konuştu.

“BÜTÇEDE ADETA ‘PERİŞANLIK DEVAM EDECEK’ DENİLİYOR”

Gelir vergisinde yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Yalçın, şunları kaydetti: “Gelir vergisi tahsil edilirken kamu görevlilerinin bordrosundan peşin çekiliyor ama bütçede kamu görevlilerinin perişanlıkları devam edecek deniliyor adeta. Bütçe bizim iki yakamızı bir araya getirsin. Bu iş kamu görevlilerini mutlu edecek bir çerçeveye otursun istiyoruz.”

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3373121/iki-yakamizi-bir-araya-getirin