Hürriyet’te bir yazar daha istifa etti

Medya tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir şekilde evlerine gönderilen postayla 40’ın üzerinde çalışanının görevine son veren Hürriyet gazetesinde, yazarlardan tepki istifaları geliyor. Gülse Birsel ve Ayşe Arman’dan sonra yazar Jale Özgentürk de istifa ettiğini duyurdu.

Twitter hesabından Hürriyet gazetesinden ayrıldığını duyuran Özgentürk, şu ifadeleri kullandı:

“Referans, Radikal ve Hürriyet. 16 yıl önce geldiğim gruptan bugün ayrılıyorum. Her biri gazeteciliğin yüz akı arkadaşlarıma yapılanı hazmetmek zor. Gazeteciliğe ve gazeteciye saygı duyulacağı günler yakındır umarım."

Gülse Birsel'in ardından dün de Ayşe Arman gazeteden istifa etmişti. Arman istifasını şöyle duyurmuştu:

“Çok güzel günlerim oldu… Hürriyet'te doğdum ama yaşamaya devam edemeyeceğimi görüyorum. ..Yasımı kendi içimde yaşıyordum, ama o kadar çok soran oldu ki, paylaşmam icap etti… Peki o zaman: Geçen hafta, buradaki Türk konsolosluğundaki noter aracılığıyla aramızdaki sözleşmeyi feshettiğimi bildiren bir ihtarname yolladım. İstifa ettim yani. Şimdi yola devam. Buradan, çekimler, röportajlar, ne bileyim canımız ne isterse yaparız, hiç olmadığı kadar özgür… Ne dersiniz? Var mısınız? Bu yola benimle çıkar mısınız?"

İşten çıkarmalarla ilgili daha önceden bilgilendirilmeyen gazetenin genel yayın yönetmeni Vahap Munyar noter aracılığıyla istifasını vermişti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3283132/hurriyette-bir-yazar-daha-istifa-etti