Siyonist Glick öncülüğünde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediler

Yahudi işgalciler bugün işgalci İsrail polisinin yoğun güvenlik önlemleri altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nde yer alan habere göre Kudüslü kaynaklar, onlarca Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini ve baskına işgal rejimi parlamentosu Knesset üyesi Siyonist Yahudi haham Yehuda Glick’in öncülük ettiğini söyledi.

Baskına katılan Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda kışkırtıcı tavırlar sergiledikleri ve Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıkları kaydedildi.

Bu arada Mescid-i Aksa’da bulunan cemaatin, ilim öğrencilerinin ve Mescid-i Aksa bekçilerinin baskına karşı direndikleri ve Yahudi işgalcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda özgürce dolaşmalarına engel oldukları belirtildi.

Yahudilerce kutsal kabul edilen bayram günleri dolayısıyla son bir hafta içinde yüzlerce Yahudi işgalci Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katıldı.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi işgalciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgalci İsrail polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3217015/siyonist-glick-onculugunde-mescid-i-aksaya-baskin-duzenlediler