İddia: Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan'a ne teklif etti?

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün yayınlanan yazısında Ali Babacan'ın kurması beklenen yeni partiye ilişkin edindiği bilgileri aktardı. Altaylı, söz konusu yazısında parti kurması beklenen bir diğer isim olan Ahmet Davutoğlu'na da değindi.

Babacan ve Davutoğlu’nun hareketlerini birleştirme ihtimaline ilişkin değerlendirmede bulunan Altaylı, "Edindiğim bilgi Davutoğlu ile Babacan’ın asla birleşmeyeceği" dedi.

Ahmet Davutoğlu'nun Ali Babacan'a birkaç kez birleşme teklifinde bulunduğunu iddia eden Altaylı, "Davutoğlu birkaç kez birleşme teklifinde bulunmuş. Hatta sonuncusunda ‘ Ben çekileyim, benim ekibim size geçsin. Ben arkada durayım’ diye gelmiş Babacan tarafına. Ancak Babacan ve arkadaşları buna yanaşmamışlar" ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı'nın yazısından bir bölüm şu şekilde:

‘Edindiğim bilgi Davutoğlu ile Babacan’ın asla birleşmeyeceği. Davutoğlu birkaç kez birleşme teklifinde bulunmuş. Hatta sonuncusunda ‘ Ben çekileyim, benim ekibim size geçsin. Ben arkada durayım’ diye gelmiş Babacan tarafına.
Ancak Babacan ve arkadaşları buna yanaşmamışlar. Bana bilgi veren dostuma ‘Niye kabul görmedi. Daha iyi olmaz mıydı?’ dedim. ‘Sen Ahmet Davutoğlu’nun arka planda kalmayı uzun süre kabul edeceğine inanıyor musun! Kendi açıklaması var ‘Davutoğlu asla low profile olmaz’ diye’ cevap verdi.’

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3216797/iddia-ahmet-davutoglu-ali-babacana-ne-teklif-etti