Eski AKP'li vekil Miroğlu ile CHP'li Atıcı birbirine girdi

Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te sunduğu Tarafsız Bölge programında eski AKP Milletvekili Orhan Miroğlu ile CHP'li Aytuğ Atıcı, birbirine girdi. Tartışmanın ardından eski AKP Milletvekili Miroğlu, canlı yayını terk ederken Atıcı için "Sen hekim olamazsın, ancak Esad'ın ordusunda bir subay olursun" sözlerini sarf etti.

Miroğlu, CHP’yi Kürt oyları üzerinden ırkçılık yapmakla suçlarken programda CHP'li Atıcı ise, AKP’nin ırkçılık yaptığını belirterek Miroğlu'na "Irkçılık yapma" dedi. Bu sözlerden sonra canlı yayında büyük bir tartışma başladı. Aytuğ’un sözleri üzerine Miroğlu, ‘Bu ülkenin ırkçıları beni Diyarbakır cezaevinde işkence ederek tuttular. Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşabilir dediğim için.. Sen dön kendi partine dön, kıyamet kadar ırkçı ve ittihatçı bulursun, sen kimsin, böyle adamlarla beni muhattap etmeyin. Yaşar Kemal bile senin gibiler yüzünden Kürtçe konuşamadı, Kürdüm diyemedi’ tepki gösterdi.

"SEN HEKİM DEĞİL, ESAD'IN ORDUSUNDA SUBAY OLURSUN"

Atıcı ise Miroğlu’na "69 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyorsa ona soracaksın. Sabahtan beri niye ırklardan bahsediyorsun?" dedi. Bunun üzerine Miroğlu, "Sen nasıl bir iftiracı ve sahtekarsın. Böyle faşistlerle bizi bir daha oturtmayın" diyerek sinirli bir şekilde programı terk etti. Miroğlu, programı terk ederken de "Sen hekim olamazsın, ancak Esad'ın ordusunda bir subay olursun" sözlerini sarf etti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3216573/eski-akpli-vekil-miroglu-ile-chpli-atici-birbirine-girdi