Trump küstahlığa doymuyor! Türkiye için skandal benzetme

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi Parti'ye yakınlığıyla bilinen Fox News kanalında Sean Hannity'nin sorularını cevaplandırdı.

Sputnik'te yer alan habere göre TSK'nın Suriye'nin kuzeyine düzenlediği 'Barış Pınarı Harekatı' ve daha sonra varılan mutabakat hakkında açıklamalarda bulunan Trump, Türkiye için skandal bir benzetmede bulundu. Trump, Türkiye'yi 'parkta kavga eden bir çocuğa' benzetti.

Trump şu ifadeleri kullandı:

Şimdi askerlerimizi eve getirme zamanı. Bu çok ilginç bir şey, iki gün bir miktar çatıştılar, çok kötü olaylar. Türkiye ateşkes yapar mıydı bilmiyorum, Kürtler bölgeden çekilmeyi kabul eder miydi bilmiyorum ama bu iki günü yaşadılar. Bazı insanlar söylediklerimin çok iyi bir mukayese olduğunu düşündü, bazıları ise aksini. Ama bu iki çocuğun oyun parkında kavga etmesi gibi. Bir dakikalığına kavga etmelerine izin verirsin sonra onları ayırırsın. Bir anlaşma yapmak çok daha kolaydı.

Trump daha önce de Türkiye ile terör örgütü YPG/PKK'yı 'okul bahçesinde kavga eden iki çocuğa' benzeterek "Biraz kavga etmeleri gerekiyordu, sonra ayırdım" demişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3216545/trump-kustahliga-doymuyor-turkiye-icin-skandal-benzetme