Ahmet Nur Çebi sonrası Beşiktaş'ta ilk istifa: KAP'a bildirildi

Son dakika haberler | Beşiktaş'ın başkanlık seçimi kongresi dün gerçekleştirildi. Kongrede 8 bin 529 oyun 5 bin 9'u alan Ahmet Nur Çebi Beşiktaş Kulübünün 34. Başkanı seçilerek koltuğa oturdu. Çebi'nin başkanlığı sonrası ilk istifa geldi. Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü ve Şirket Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi Uğur Gökhan Sarı görevinden ayrıldı.

Kara Karta'da Fikret Orman döneminde CEO olarak görev yapan Uğur Gökhan Sarı, 120 bin TL'lik maaşı ile gündeme gelmişti.

GÖREVDEN AYRILMA KAP'A BİLDİRİLDİ

Beşiktaş'tan KAP'a yapılan açıklamada, "Beşiktaş Şirketler Grubu Genel Koordinatörü ve Şirketimiz Yatırımcı İlişkileri Yöneticisi olarak görev yapmakta olan Sn. Uğur Gökhan Sarı 21.10.2019 (bugün) tarihinde istifaen görevinden ayrılmıştır. " ifadeleri yer aldı. 

AHMET NUR ÇEBİ, SARI'NIN MAAŞINI ELEŞTİRMİŞTİ

Ahmet Nur Çebi, başkanlık seçimi öncesinde Beşiktaş CEO'su Gökhan Sarı hakkında, "CEO Gökhan Sarı, 120 bin lira maaş alacak, kendi zammını kendi yapacak ve başkanın da imzasının altına imza atacak kapasitede bir arkadaş değil. O zaman neden bu arkadaşa 120 bin lira ödeniyor?" ifadelerini kullanmıştı.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3215659/ahmet-nur-cebi-sonrasi-besiktasta-ilk-istifa-kapa-bildirildi