Kaşar peynirinde etiket skandalı

Sosyal medyada 1 milyon takipçisi olan 'Gıda Dedektifi' isimli Musa Özsoy, sağlıksız ve hazır gıdaların izini sürmeye devam ediyor. Özsoy, sosyal medya üzerinden takipçilerinin ilettiği kaşar peynirdeki etkiket skandalı ile ilgili paylaşımlarını sürdürerek firmadan açıklama yapılmasını bekliyor.

İki farklı büyük market zincirinin İstanbul ve Ankara şubelerinde satılan bir firmaya ait kaşar peynirdeki etiket skandalı giderek büyük büyüyor. 'Gıda Dedektifi' isimli Özsoy, takipçilerinden gelen fotoğrafları inceleyerek ürün üzerinde yer alan Son Tüketim Tarihi (STT) bilgisinin sonradan silinerek yerine benzer şekilde farklı punto ve büyüklükte yeni bir ileri tarih verildiğini duyurdu.

İstanbul'da farklı etiket ile ilgili satış yapan zincir marketin üst düzey yetkilisi, konu ile ilgili olarak firmanın kendilerine henüz yazılı bir açıklama yapılmadığını açıkladı.

İstanbul Pendik'te tespit edilen kaşar peynirinde silinen STT 16.09.19 ve Parti no BYL4M olarak gözükürken, yeni basılan etikette STT 22.01.2010 ve Parti no BJL6A olarak görülüyor. Ankara’da tespit edilen üründe ise silinen STT ve parti no okunamazken, yeni basılan STT 22.12.2019 ve Parti no A1L28A olarak görülüyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3215403/kasar-peynirinde-etiket-skandali