Türkiye'nin ilk PDF gazetesi Gazete Pencere yayına başladı

Rus kamu yayıncısı Radyo Sputnik (RS FM), eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kendi YouTube kanalında programa çıkartan gazeteci Yavuz Oğhan'ın“Söylemesi Bizden” programına temmuz ayında son vermişti. RS FM’nin kararının ardından Oğhan, “Türkiye’de hiç bir iyi iş cezasız kalmaz, dün Davutoğlu ile mülakat yaptık, bugün programlarımız bitti, üstelik yayını kendi YouTube kanalımızdan yaptığımız halde” ifadelerini kullanmıştı. 

GAZETE PENCERE YAYINA BAŞLADI

Bir süredir işsiz kalan gazeteci Yavuz Oğhan, yeni girişimi Gazete Pencere'yi yayına aldı. Türkiye'nin ilk PDF gazetesi Gazete Pencere "Yutkunma Siyaseti" manşetiyle bugün yayına çıktı. Gazeteciler Yavuz Oğhan ve İzzet Doğan’ın koordinasyonunda hazırlanan gazete bir ilki gerçekleştirmeye çalışacak. 

Gazete Pencere'nin ilk manşeti: "Yutkunma Siyaseti"

PDF GAZETE HER SABAH ABONELERE ULAŞTIRILACAK

Yıllık 108 ve aylık 9 TL karşılığında ödenek ücretin ardından 12 sayfalık pdf gazete, her sabah 07.00'da abonelerinin e-mail veya Whatsapp'larına gönderilecek. 

OĞHAN: YENİ NESİL BİR GAZETE HAZIRLADIK

Gazete Pencere İmtiyaz Sahibi Yavuz Oğhan, sosyal medya hesabı Twitter'dan, "Arkadaşlar “Bunca zamandır ne yapıyorsun” diye soruyordunuz ya, boş durmadık ve yeni nesil bir gazete hazırladık. PDF formatında 12 sayfa. Her gün sabah 7’de mail ya da whatsapp’ınızda olacak. Aylık 9 lira abone ücreti var. E siz de abone oluverin artık." ifadelerini kullandı. 

Gazete Pencere, web sitesinde yer alan hakkımızda kısmında kendisini şu ifadelerle tanıtıyor: 

"Bir grup gazeteciyiz. İşimiz haber yapmak. ‘Okuyacak gazete bulamıyoruz, haberlere ulaşamıyoruz, sosyal medyada haberler akıp gidiyor ne olduğunu anlayamıyoruz” diyenlere “çare var” demek ve teknolojideki gelişmeleri de değerlendirmek için bir araya geldik, bir gazete hazırlamaya, yeni bir “PENCERE” açmaya karar verdik.
Bu gazete basılı olmayacak. PDF formatındaki “Pencere” gece geç saatlerde hazırlanacak ve her sabah 7’de abonelerin posta kutularında ya da WhatsApp mesaj kutularında yerini alacak.
Siyasetten ekonomiye, dış politikaya, dosya konularına, tematik sayfalara, spordan magazine bir gazetede ne varsa “PENCERE”de de o olacak.
Haberler gizlenmeyecek. Kime yarar, kime zarar verir diye önden muhasebe yapılmayacak, öncelik kamuoyunun ‘’haber alma hakkı’’nda olacak.
Farklı kesimlerden, görüşlerden yazarlar kendi pencerelerinden olaylara bakışlarını, analizlerini uzman oldukları konularda yorumlarını ‘’PENCERE’’den okuyuculara ulaştıracak.
PENCERE sansür ve otosansürün haberciliğin baş belası olduğu gerçeğinden hareketle, farklı görüşlerin demokrasinin temeli olan seçmenin doğru karar vermesine verdiği katkının bilinciyle hareket edecek.
PENCERE’nin aboneleri olacak.
Aboneler verecekleri mütevazı katkı ile haber alacak PENCERE de o katkılarla hayatını devam ettirecek."

- Milli Gazete, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3215368/turkiyenin-ilk-pdf-gazetesi-gazete-pencere-yayina-basladi