Hamas'tan önemli uyarı: Tüm bölgeyi alevlendirebilir

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınların devam etmesinin dünyadaki tüm Müslümanlara hakaret ve kutsal mekânlarına saldırı olduğunu açıkladı.

Hamas, Amerika’nın haksız kararlarının ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimlerinin işgalcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ettiğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Hamas sözcülerinden Fevzi Berhum, bugün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerin devam etmesinin bölgenin tümünün alevlenmesine yol açacağını ve bunun sorumlusunun da işgal rejimi olacağını ifade etti.

Batı Şeria’da ve Kudüs’te direnişi tırmandırarak işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya yönelik ihlallerine karşı koyma çağrısında bulunan Berhum, Filistinlilerden işgal güçleriyle temas noktalarında çatışmaya girmelerini istedi.

Berhum, ümmetin evlatlarını Kudüs halkına destek olmak ve direnişini güçlendirmek için en geniş cepheyi kurmaya, sessizliğe son verip bölge ülkelerinin yöneticilerine baskı yapmaya davet etti.

Yüzlerce Yahudi yerleşimci bu sabah işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi. Kudüslü kaynaklar bu sabahki baskınlara 653 Yahudi yerleşimcinin katıldığını açıkladı.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3214597/hamastan-onemli-uyari-tum-bolgeyi-alevlendirebilir