40 bin kişi Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kıldı

İşgalci İsrail güçlerinin Mescid-i Aksa çevresindeki ve kapılarındaki tüm engellemelerine ve kısıtlamalarına rağmen bugün Mescid-i Aksa’da kılınan Cuma namazına on binlerce kişi katıldı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, bugün Mescid-i Aksa’da kılınan Cuma namazına yaklaşık 40 bin kişinin katıldığını açıkladı.

Mescid-i Aksa hatibi Şeyh Yusuf Ebu Sinine, Cuma hutbesinde, “Allah bizi bu topraklarda ve Mescid-i Aksa civarında yaşamamız için seçti. Zorluklar ne kadar şiddetlenirse şiddetlensin kararlılık gösterip direnmeye devam edeceğiz” dedi.

İşgal güçlerinin Kudüs kenti sakinlerine yönelik ihlallerini sürdürdüğünü belirten Ebu Sinine, Kudüslülerin evlerini yıkan işgal yönetiminin Mescid-i Aksa bekçilerine, çalışanlarına ve cemaatine de baskı uyguladığını, âlimleri Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırdığını söyledi.

Şeyh Yusuf Ebu Sinine, Filistinlileri Mescid-i Aksa’ya gelerek namaz kılmaya ve nöbet tutmaya, işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin her gün düzenledikleri baskınlarla Mescid-i Aksa’nın statüsünü ve kimliğini değiştirme girişimlerinin başarılı olmasına fırsat vermemeye davet etti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3212237/40-bin-kisi-mescid-i-aksada-cuma-namazi-kildi