Engelliler, Saadet Partisi iktidarını bekliyor!

Saadet Partisi Genel Merkez Engelliler Koordinasyon Merkez Başkanı İsrafil Bayrakçı, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü’nde engellilerin yaşadığı sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Genel Merkez Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı İsrafil Bayrakçı, 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Güvenlik Günü sebebiyle düzenlediği basın toplantısıyla partisinin görme engelliler konusundaki görüşlerini kamuoyuna aktardı. Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda Bayrakçı, Suriye’nin kuzeyinde devam eden Barış Pınarı Harekâtı’nda şehit olan askerlere ve sivillere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı.

Görme engellilerin sorunlarına karşı çözüm yolu aradığının altını çizen Bayrakçı, “İşte Beyaz Baston Görme Engelliler Günü de bugüne kadar süregelen problemlerin çözülmesi ve görme engelli camiasının dikkat ve hassasiyetle üzerinde durduğu, hak arama esasından elinden geldiği kadar yasal yollarla her türlü eylem ve söylemi dile getirerek mücadelelerini yaptıkları gündür. Bu günlerde engellilerin en çok gündemini meşgul eden konu, kamuda istihdam edilmesi konusudur. Kanunun öngördüğü ve iktidarın vaat ettiği engelli atamalarının yapılmaması üzerine Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yapılan görüşmeler de sonuç vermeyince Engelliler Konfederasyonu başkanı ve 50 kişilik bir grup söz konusu bakanlığın önünde basın açıklaması yapmak zorunda kalmışlardır. Problemler sadece istihdamla sınırlı değildir” ifadelerini kullandı.

AKIL, ŞUUR FERASET GEREKTİRİYOR

Görme engellilerin günlük hayatta yaşadığı sıkıntılara daha çözüm bulunmadığını ifade eden Bayrakçı, şunları kaydetti:

“Görme engellilerin noterler ve bankalarda karşılaştıkları imza hususunda şahit gösterme problemleri de henüz halledilmemiştir. Umarız ki böyle bir özel günde yetkililer sesimizi duyar, söz konusu problemleri çözer, engelliler insanca yaşama hakkına kavuşur ve sosyal hayata aktif şekilde katılabilirler. Aksi halde engellilerin Saadet Partisi’nin iktidarını beklemekten başka çareleri kalmayacaktır. Çünkü toplumun hemen her kesimi biliyor ki, Saadet Partisi’nin temsil ettiği Milli Görüş geçmişte kısa bir zaman zarfında yarım iktidarıyla unutulmaz hizmetler yapmış ve engelli camiası da o hizmetlerden azami ölçüde faydalanmıştır. Gönül okşamalarına, yaldızlı sözlere aldanmadan gerçek ve samimi siyasetçinin ve hizmet edenin kim olduğunu çok iyi tespit etmek durumundayız. Akıl, şuur ve feraset bunu gerektirir.”

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3196502/engelliler-saadet-partisi-iktidarini-bekliyor