Beyoğlu'nda patlama! Kaymakamlıktan son dakika açıklaması

İstanbul'un Beyoğlu ilçesi Hacıahmet Mahallesi Atalay Sokak'taki bir marketin yanında gece saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

BEYOĞLU KAYMAKAMLIĞI: CAN VE MAL KAYBI YAŞANMADI

Beyoğlu Kaymakamlığından yapılan açıklamada patlama sesinin geldiği yerde etrafı koli bandıyla sarılı kısmen yanmış pet şişenin bulunduğu ve kolinin el yapımı patlayıcı tesiri yapacak nitelikte olmadığı belirtildi.

Ayrıca Beyoğlu Kaymakamlığı, olayda herhangi bir can ya da mal kaybının yaşanmadığını belirterek patlama ile ilgili tahkikatın devam ettiğini belirtti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklama şöyle:

"Hacıahmet Mahallesi Atalay Sokak'ta bir işyeri önünde saat 23:30 sıralarında patlama sesi duyulması üzerine emniyet güçlerimiz olay yerine intikal etmiştir.
Olay yerinde yapılan incelemede etrafı koli bandıyla sarılı kısmen yanmış pet şişe bulunmuştur. Olayda can ve mal kaybı yaşanmamıştır.
El yapımı patlayıcının parça tesiri yapacak nitelikte olmadığı tespit edilmişti. Olayın faillerinin bulunmasıyla ilgili tahkikat devam etmektedir."

- Milli Gazete, Afet & Kaza bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3193431/beyoglunda-patlama-kaymakamliktan-son-dakika-aciklamasi