Saadet Partili vekil Karaduman'dan Berat Albayrak'a EYT cevabı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili yaptığı açıklamasına sert cevap verdi. Karaduman sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında "Ekstra makam aracı için 80 milyon TL var ama konu EYT olunca; “Seçim yenilendi ve ekonomik saldırılar oldu, EYT gündemimizde yok..." dedi.

Saadet Partili vekil Karaduman şu ifadeleri kullandı:

"Berat Albayrak, “EYT gündemimizde yoktur” demiş. Ekstra makam aracı için 80 milyon TL var ama konu EYT olunca; "Seçim yenilendi ve ekonomik saldırılar oldu, EYT gündemimizde yok.."

Bakan Albayrak partisinin Kızılcahamam kampında milletvekillerin EYT ile ilgili sorularına "EYT gündemimizde yok, böyle bir çalışma da yok. Seçimlerin yenilenmesi ve ekonomik saldırılar olmasaydı bugün ekonomideki veriler bizim istediğimiz noktada olacaktı. Ama çalışmalarımızı yaptık. En kısa sürede özellikle işsizlikte pozitif adımlar olacak" şeklinde cevap vermişti.

CUMURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERMİŞTİ

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin’i görevlendirdiği ve sorunun çözümü için bir çıkış yolu arandığı açıklanmıştı.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3187012/saadet-partili-vekil-karadumandan-berat-albayraka-eyt-cevabi