Son depremler: Muğla Dalaman'da korkutan deprem

Son depremler... Akdeniz'in Muğla Dalaman ilçesi açıklarında deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığından alınan verilere göre Akdeniz'de merkez üssü Muğla'nın Dalaman ilçesi açıklarında sabah saat 07:44'te deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü 5,0 olarak açıklandı. Sarsıtın yerin 6,41 km altında gerçekleşti.

Akdeniz'de meydana gelen deprem Dalaman'a 47 km uzaklıkta gerçekleşti.

Akdeniz'in Dalaman açıklarında meydana deprem ilçede paniğe neden oldu. Deprem Fethiye - Rodos arasında bulunan Kıyı Ege bölgesinde de hissedilirken İzmir'de sallandı. Muğla'nın Dalaman ilçesinde meydana gelen deprem de  şu ana kadar hasar ihbarı alınmadı.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Okan Tüysüz, NTV'de katıldığı programda depremin bir başka depremi tetiklemesi söz konusu olmadığını belirtti.

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, katıldığı televizyon programında "Depremi belirgin bir şekilde hissettik. Depremde şu ana kadar can ve mal kaybı yok." dedi. Dalaman'da okulların tatil olacağı iddiaları ile ilgili da Karakuş, "Sayın Kaymakam Bey'le görüştük böyle birşey söz konusu yoktur." ifadesini kullandı.

Fethiye'de de hissedilen depremin ardından Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, "ilçede hasar yok, deprem kısa süreli paniğe neden oldu" açıklamasında bulundu. Karaca, okullarda eğitimin devam ettiğini belirtti.

- Milli Gazete, Afet & Kaza bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3178250/son-depremler-mugla-dalamanda-korkutan-deprem