Cihangir İslam'dan Naci Bostancı'ya KHK yanıtı

Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden olan ve son günlerde AKP'lilerden de bu konuda çokça demeç gelmesine rağmen, AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, "KHK'lılara af gelecek mi?" sorusuna, gündemimizde yok cevabını verdi. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam," Naci Bostancı yaz bir kenara: Birgün siz hukuku işletin diyeceksiniz ve biz tereddütsüz işleteceğiz. O günü de göreceksiniz" ifadelerini kullandı.

İşte Cihangir İslam'ın konu ile ilgili açıklaması:

Zaman Gazetesi eski yazarlarınadan Naci Bostancı Bey olayı yine anlamamış!
Tane tane anlatalım.
Biz #KHK'lılar af falan talep etmiyoruz.
Biz suçlu değiliz ki sizden af talep edelim.
Hukuku işlet diyoruz, hukuku!
Not düşüyorum: Bir gün bu talep sizden gelecek ve biz işleteceğiz!
Bunu diyen de bir profesör; Zaman Gazetesi eski yazarlarından Naci Bostancı.
Kafa Kuzey Kore Kafası, Rusya Kafası, Esad Kafası, kabile kafası.
Naci Bostancı yaz bir kenara: Birgün siz hukuku işletin diyeceksiniz ve biz tereddütsüz işleteceğiz. O günü de göreceksiniz.

Naci Bostancı ne demişti?

Habertürk'te katıldığı 'Gün Ortası' programında Gazeteci Bülent Aydemir'in "KHK'lılara af gelecek mi?" sorusuna yanıt veren Naci Bostancı, "Öyle bir şey olmaz. Bu işin propagandası ile hukuk temelindeki uygulaması, şüphesiz birbirinden farklı olacaktır. KHK'lılar diye bir grup yok. Çok farklı nitelikler taşıyan insanlar var. Kimisine ilişkin delil bulunamamış beraat etmiş ama devlet aklında bir şüphe kalmış, onunla çalışmak istemiyor mesela. Kimisi için, hakikaten herhangi bir bir şey yok, tanıklar üzerinden suçlamalar olmuş... Bunları birbirinden ayırmak için mekanizmalar kurduk. Bunlar kolay işler değil. Terörle mücadele ediyorsun, ucu bucağı belli olmayan bir örgütle mücadele ediyorsun." ifadelerini kullandı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3176158/cihangir-islamdan-naci-bostanciya-khk-yaniti