Milli Gazete'ye konuşan Sinan Vardar: Hesap sorana destek vereceğiz

Fikret Orman döneminde kulüpten ihraç edilen Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar, Millî Gazete’ye açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ta sular durulmuyor. Başkan Fikret Orman’ın kongre kararı almasının ardından sessizliğe bürünmesi, kongrede aday olacak isimleri ve destekçilerini de yavaş yavaş gündeme getirdi. Orman yönetiminin kulüpten ihraç ettiği Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar, Millî Gazete’ye özel açıklamalarda bulundu. Aldığı ceza sebebiyle başkan adayı olamayacağını söyleyen Vardar, “Fikret Orman ve yönetiminden kim hesap soracaksa o adaya destek vereceğiz” dedi. 

“CEZAM OLMASAYDI ADAY OLACAKTIM”

Millî Gazete muhabiri Furkan Erten’e açıklamalarda bulunan Beşiktaş eski yöneticisi Sinan Vardar, “Doğruları söylediğim için ceza aldım, kulüpten ihraç edildim. Seçme ve seçilme hakkım elimden alındı. Bu yüzden aday olamıyorum. Eğer cezam olmasaydı şu an aday olacaktım. Ailecek bir karar aldık. Hangi başkan adayı icraatlarının başına ‘Fikret Orman ve yönetiminden hesap soracağız’ yazarsa, o adaya destek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE CEZA ALDI, SONRA İHRAÇ EDİLDİ”

Uzun süredir Fikret Orman ve yönetimini eleştiren Vardar’ın seçme seçilme hakkı 3 sene evvel Beşiktaş Disiplin Kurulu’nun aldığı kararla 5 yıllığına dondurulmuştu. Ocak ayında eski futbolcu Veli Kavlak’a ödenen parayla alakalı sosyal medyadan açıklamalar yapan Vardar, açıklamaları sebebiyle de kulüpten ihraç edilmişti.

- Milli Gazete, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3176095/milli-gazeteye-konusan-sinan-vardar-hesap-sorana-destek-verecegiz