Dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu hayatını kaybetti

Uzun bir süredir tedavi gören ünlü tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu 62 yaşında İstanbul'da vefat etti. Ünlüoğlu, Ankara Devlet Tiyatrosunda 25 yıl görev yaptı. Daha sonra İstanbul Devlet Tiyatrosuna tayin olan sanatçı, aynı zamanda dublaj çalışmalarıyla da tanınıyordu. 

Ünlüoğlu ile aynı dizide beraber rol alan Oktay Kaynarca ise sosyal medya hesabından Ünlüoğlu'nun fotoğrafını paylaşarak, "Abimmmm ... Mekanın cennet olsun canım abimmm..." sözlerini paylaştı. 

TARIK ÜNLÜOĞLU'NUN VEFATI SEVENLERİNİ ÜZDÜ

"Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde "Ünal Bey", "Kurtlar Vadisi"nde "Testere Necmi" karakterini canlandıran Tarık Ünlüoğlu'nun vefat haberi sevenlerini üzdü.  

ERSOY VE KOCA'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Akciğer kanseri dolayısıyla tedavi gören sanatçının vefatına ilişkin Twitter üzerinden açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Tiyatro ve sinema dünyamızın değerli oyuncusu Tarık Ünlüoğlu’nun vefat haberini büyük üzüntüyle öğrendim. Sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Sanat camiamızın başı sağ olsun." ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya üzerinden üzüntüsünü paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tiyatro ve sinemamızın usta sanatçısı Tarık Ünlüoğlu'nun vefatını teessürle öğrendim. Sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

SANATÇILARDAN TARIK ÜNLÜOĞLU MESAJI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, "Kurumumuz emekli oyuncularından ve Türk tiyatrosunun değerli ismi Tarık Ünlüoğlu'nun vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Tarık Ünlüoğlu kimdir?

Oyuncu Can Yılmaz, Ünlüoğlu’nun vefatıyla ilgili şunları kaydetti:

"Ekim ayı için iyi dileklerimiz 1 saatte boşa çıktı. Kıymetli oyuncu abimiz Tarık Ünlüoğlu bir süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı sebebiyle maalesef vefat etti. Ailesine ve sevenlerine sabır dilerim. Mekanı cennet olsun"

Sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Zafer Algöz, paylaşımında, "Kıymetli dostum, ağabeyim Tarık Ünlüoğlu vefat etti. Hepimizin başı sağ olsun. Ailemiz için büyük kayıp. Mekanın cennet olsun güzel adam." ifadelerine yer verdi.

Metin Şentürk ise duygularını şu sözlerle ifade etti:

"Çok değerli arkadaşım Tarık Ünlüoğlu'nun hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Çok iyi bir insanı ve çok iyi bir aktörü kaybettik. Mekanın cennet olsun."

2018 Aralık ayında Akciğer rahatsızlığı geçiren ünlü oyuncu son sezonda çok fazla dizide yer almayan Ünlüoğlu sağlık nedenleri yüzünden diziden bir süre önce ayrılmıştı.


- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3174838/dizi-ve-sinema-oyuncusu-tarik-unluoglu-hayatini-kaybetti