Erdoğan, Pelikancılar ile Bakan Gül kavgasında kimi seçti?

Bir süredir kulislerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinede revizyona gideceği konuşuluyor. Olası bir kabine değişikliğinde Erdoğan’ın damadı olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gideceği tartışılırken, Adalet, İçişleri ve Savunma Bakanlarının da yerini koruyacağı belirtiliyor.

Sözcü yazarı Deniz Zeyrek bugünkü yazısında bu konuyu köşesine taşıyor ve hem AKP’de hem Cumhurbaşkanlığı'nda, Adalet, İçişleri ve Savunma bakanlarının kabine dışında kalması için bazı kesimlerin değişik yollara ve yöntemlere başvurduğu görüşünün hâkim olduğunu ifade etti.

Böyle bir ayrışmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hangi tarafta yer alacağını soran Zeyrek, geçtiğimiz günlerde Pelikancılar ile Adalet Bakanı Abdulhamit Gül arasındaki kavgayı hatırlattı.

"ERDOĞAN BAKAN GÜL'Ü SEÇTİ"

İsim vermeden Pelikancıların “FETÖ” ile mücadelede yetersiz kalmakla suçladığı Abdulhamit Gül’ü mü yoksa Gül’ün "maklubeye kaşık sallayanlar" diye suçladığı Pelikancıları mı seçeceği konusunda Erdoğan’ın Gül’den yana olduğuna dikkat çekti.

Bu konuyla ilgili dün yaptığı üç görüşmeyi aktaran Zeyrek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adalet Bakanı Gül’e "Sen bildiğin yolda yürü" diyerek destek verdiğini belirtti. Bakan Gül’ün de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği bu destekle beraber “net ve karşı” bir cevap verdiğini ifade eden Zeyrek ve şu soruyu yöneltti:

"Merak ettiğim şey şu: Gül ve diğer bazı bakanlara yönelik kampanya Erdoğan'ın bakanlarına verdiği desteğine rağmen sürecek mi? Bekleyip göreceğiz."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3165145/erdogan-pelikancilar-ile-bakan-gul-kavgasinda-kimi-secti