Karamollaoğlu: Farklı fikirler barış içinde gündeme getirilirse huzur olur

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ‘Türkiye’nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri’ kapsamında dün de Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelen iki lider, gündeme ilişkin gelişmelerle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Karamollaoğlu’na ziyaret kapsamında Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya ile Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın eşlik etti. Karamollaoğlu’nu merdivenlerde CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak karşıladı. Yaklaşık 1 saat süren görüşme sonrası liderler ortak basın açıklaması yaptı.

KILIÇDAROĞLU: DOYURUCU BİR SOHBET OLDU

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Karamollaoğlu ile güzel ve doyurucu bir sohbet gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Hem Türkiye’yi hem dünyayı hem bölgemizi konuştuk. Fikirlerimizi ve düşüncelerimizi karşılıklı olarak birbirimize aktardık. Sayın Genel Başkan’ın düşünceleri bizim çok değerli ve önemliydi. O düşünceleri paylaşmak ve öğrenmek de bizim açımızdan büyük bir yarar sağladı. Ziyaretleri dolayısıyla kendilerine yürekten teşekkür ederim.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: ADALET, HERKES İÇİN EŞİT DAVRANMAYI GEREKTİRİR

Kemal Kılıçdaroğlu ise gazetecilerin ‘Fettah Tamince’ sorusu üzerine şöyle konuştu:

“Tamince konusuna gelince bir FETÖ borsası olduğunu önce biz dile getirmedik. AK Parti içinden farklı arkadaşlar Türkiye’de bir FETÖ borsası kurulduğunu, parası olanların dışarıya çıktığını, parası olmayanların içeride kaldığını defalarca ifade ettiler. Adalet, herkes için eşit davranmayı da zorunlu kılıyor. Fettah Tamince güçlü bir insan, tuttuğu avukatlar Sayın Erdoğan’ın avukatları. Oradaki ilişkilerin çok iyi incelenmesi lazım. Kim açmadı hangi hakim, hangi savcı o ya da bu şekilde taraf oldular çok iyi incelenmesi lazım.”

KARAMOLLAOĞLU: KARŞILIKLI FİKİRLERİMİZİ GÜNDEME GETİRDİK

Saadet Lideri Karamollaoğlu ise epey bir zamandır ziyaret etme arzularının olduğunu belirterek, “Bir türlü gerçekleştiremedik. Hem seçimlerden sonra, kendisine yapılan birtakım menfur saldırılardan sonra. Bugün artık şartlar epeyce değişti. Ümit ediyoruz ki ülkemiz de, bölgemiz de normalleşme havasına girer. Karşılıklı fikirlerimizi gündeme getirdik. Şu konuda bir ittifakımız var; bu ülkede farklı fikirler barış içinde gündeme getirilme imkânı olursa huzur olur. Bu konuda da zannediyorum ki hemen hemen herkes aynı şeyleri düşünüyor. Ben gösterdikleri hüsnükabulden dolayı kendisine de, arkadaşlarına da özellikle teşekkür ediyorum. İnşallah ülkemizin geleceği için hayırlar görürüz önümüzdeki günlerde. Bu görüşmelerimiz de hayırlara vesile olur.” diye konuştu.

KARAMOLLAOĞLU: ÜZERİNDE YORUM YAPMAYI DOĞRU BULMUYORUM

Bir gazetecinin Tank Palet Fabrikası hakkındaki sorusu üzerine Karamollaoğlu, “Adına ister özelleştirme ister kiralama deyin doğru bulmuyorum” dedi. Karamollaoğlu, Canan Kaftancıoğlu davası hakkında ise, “Aradan 7 yıl geçtikten sonra bu konuyu yeniden açıp dava açmak, yani gündemi değiştirmeye çalışmak gibi görünüyor bana. Bu konuların tekrar tekrar gündeme getirilip, yeniden pişirilip üzerinde yorum yapmayı doğru bulmuyorum.” diye konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3157465/karamollaoglu-farkli-fikirler-baris-icinde-gundeme-getirilirse-huzur-olur