AKP'de 'Pelikan' çatlağı büyüyor! "FETÖ ile kaşık sallamayan mı var?"

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Sabah yazarı Dilek Güngör'ün kendisine yönelik "FETÖ'cüler yargıda kritik noktalara atanıyor" açıklamasıyla başlayan ve partide 'Pelikan' olarak adlandırılan grup tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımlara tepki göstererek, "Nerede ahlaksızca bir saldırı varsa bilin ki orada FETÖ’nün bir tezahürü vardır. Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasınlar" ifadelerini kullanmıştı. 

AKİT YAZARI: "FETÖ İLE KAŞIK SALLAMAYAN MI VAR?"

Hükümete yakınlığı ile bilinen ve dün Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e destek haberlerine yer veren Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdullah Şanlıdağ, dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Akit yazarı Şanlıdağ, bugünkü köşesinde Bakan Gül'ün sözlerine "FETÖ ile kaşık sallamayan mı var?" diye cevap verdi.

"Ben şahsen demem de, şimdi birileri kalkıp da 'Be kardeşim daha düne kadar Fetö’cülerle kaşık sallamayı bırak, iş tutan sizdiniz' derse altından nasıl kalkacak?" diye soran Şanlıdağ'ın "Kasnak boşa mı dönüyor ne?" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Milat diye bir şey var; tarihini de biz belirlemişiz. 17/25 Aralık. Söz konusu hakim, bir ilçeye atanmıyor ve Fetö konusunda ciddi zaafı var. Sen bunu Yargıtay’a atayacaksın, basın da eleştirdiği vakit kızacaksın. O zaman biz de kasnak boşa dönüyor deme hakkına sahibiz. Eli kanlı bir terör örgütüne terör örgütü demeyen, denmesi için BM’nin, hem de Güvenlik Konseyi’nin kararını gerekli gören bir hâkim Yargıtay’a üye olarak atanabiliyorsa, çok ciddi sorunla karşı karşıyayız demektir. Yandı gülüm, keten helva. Neşet Ertaş bir türküsünde: 'Anam anam, ben derdimi kime yanam' derdi."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3155941/akpde-pelikan-catlagi-buyuyor-feto-ile-kasik-sallamayan-mi-var