Instagram'dan bir yenilik daha: Beklenen özellik geldi

Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcılarının uzun, çok uzun zamandır istediği bir özellik nihayet platformdaki yerini aldı. Artık gönderileri önceden hazırlamak daha kolay.

Log'un haberine göre Instagram, İçerik Stüdyosu aracılığıyla gönderi zamanlamaya izin veriyor Facebook’un International Broadcasting Convention (IBC) kapsamında yaptığı duyuruyla beraber Instagram için gönderi zamanlama özelliği tüm kullanıcılara açıldı. Ancak bunun için Facebook’un İçerik Stüdyosu‘nu kullanmanız gerekiyor.

Bu da hesabınızın İşletme Profili veya İçerik Üretici hesap olarak belirlenmiş olması gerektiği anlamına geliyor. Ancak bir Facebook sayfasıyla hesabınızı İşletme Profili’ne dönüştürmek birkaç “tıklamadan” ibaret olduğu için bu basit bir şekilde ayarlanabiliyor.

Hesabınızı bağladıktan sonra sol üst kısımda Gönderi Oluştur yazısına tıklayarak tüm ayarlamaları yapıp, Şimdi Yayınla yerine Plan demeniz gerekiyor.

Burada Instagram’da gönderinizi altı ay sonraya kadar planlayabiliyorsunuz. Daha ileri tarihe platform izin vermiyor. Saatini de seçebilir ve gönderinizi paylaşım sırasına alabilirsiniz. Şimdilik sadece planlı ana sayfa gönderileri paylaşılabiliyor. Planlı hikaye paylaşımlarını hala üçüncü parti uygulamalarla yapmak gerekiyor.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3152017/instagramdan-bir-yenilik-daha-beklenen-ozellik-geldi