Abdüllatif Şener: AKP'den istifalar son derece önemli

Abdüllatif Şener, korkunç bir yağma ve yolsuzluğun da devam ettiği bir dönemde, cumhurbaşkanlığı, başbakanlık, bakanlık, milletvekilliği, il ve ilçe başkanlığı yapmış binlerce insanın, ‘Artık bu partiyle yürümüyor’ diyerek istifa etmelerinin son derece önemli olduğunu söyledi.

Şener, yaşanan istifaları şöyle değerlendirdi:

"Bu partide (AKP'de) vaktiyle cumhurbaşkanlığı yapmış, Başbakanlık yapmış, Dışişleri Bakanlığı yapmış, Hazineden Sorumlu Bakanlık yapmış, Maliye Bakanlığı yapmış ve pek çok bakanlıklarda görev almış, milletvekilliği yapmış isimlerin; ilâve olarak da il ve ilçe örgütlerinde ilçe başkanlığı ve üyeliği yapmış binlerce ismin istifa etmesi ve ‘Artık bu partiyle yürümüyor’ demesi, son derece önemlidir bence."

"Çalışanların reel gelirleri sürekli düşüyor"

Türkiye ekonomisinin 2018, 2019 ve muhtemelen 2019’u da kapsayacak şekilde, 3 yıl yerde sürünen bir görüntü verdiğini belirten Şener, “Büyüme oranları %1 - %2. 2019 yılı itibarıyla da eksi çıkması muhtemel. Şimdi böyle 3 yıllık bir periyotta ekonominin yerlerde süründüğü bir krizi, şu anda 40 yaş altındaki hiç kimse yaşamamıştır Türkiye’de. Bütün gelir gruplarını etkilemiştir. Yani daha önceki krizlerde bazı sektörler etkileniyordu ama bazı sektörlerde durum iyi gidiyordu. Şu anda bütün sektörler sıkıntıdadır. Çalışanlar da sıkıntıda, iş arayanlar da sıkıntıda. Çiftçi de sıkıntıda, esnaf da sıkıntıda, sanayici de sıkıntıda. Memur, emekli, zaten enflasyon hesaplarını düşük göstermek suretiyle ücret artışlarını sınırlıyorlar. Çalışanların hepsinin de reel gelirleri sürekli düşüyor." diye konuştu.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3150037/abdullatif-sener-akpden-istifalar-son-derece-onemli