Bir yeni parti daha geliyor! Bu kez CHP'nin içinden

Eski başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ve eski bakan Ali Babacan'ın AKP'den ayrılarak yeni parti çalışmalarına başlaması kamuoyunun gündeminde yer alırken bir yeni parti haberi de CHP'den geldi. CHP'den ihraç edildikten sonra, yeni bir siyasi parti kurma çalışmaları başlatan Ardahan bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz, Eylül ayı sonunda partileşme sürecini açıklayacağını açıkladı.

Türkiyehavadis sitesinin yazarı Melek Çalıkoğlu'na konuşan Öztürk Yılmaz, kuracağı yeni partiye ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Öztürk Yılmaz, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

Merkezde bir oluşum hareketi olarak ortaya çıktık. Üzerinde çalıştığımız merkezin sağı solu değil, bizzat merkezin tam göbeğinde bir oluşum. Biz bir siyasi partinin kopyasını yapmıyoruz. Herhangi bir partinin de karşısında değiliz. Biz 82 milyonun bütün farklılıklarını bilerek ve o farlılıkları bir zenginlik kabul ederek, o zenginliğin üzerine bir Türkiye inşa edeceğimiz bir vizyona sahibiz” diyen Öztürk Yılmaz, “Talan ekonomisi Türkiye'yi bu noktaya getirdi. İktidar dediğini yapıyor, karşısında muhalefet yok. İktidar 18 yıldır bunları yaparak iktidarda kaldı, muhalefet de bu olanlara kayıtsız kaldığı, hiçbir şey yapmadığı için orada kaldı. Türkiye'nin yeni bir sayfa açması elzem

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3056236/bir-yeni-parti-daha-geliyor-bu-kez-chpnin-icinden