AKP'liler dikkat! Osman Öcalan röportajını eleştirmek ihraç sebebi

Eski Başbakan ve AKP Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’yla birlikte ihracı istenen eski İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı’ya ihraç gerekçelerini içeren tebligat ulaştı.

AKP Merkez Yürütme Kurulu tarafından ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilen Başçı’nın 7 gün içinde savunma yapması istenirken Abdullah Başçı'nın ihraç istemi gerekçeleri dikkat çekti. Abdullah Başçı’nın ihraç gerekçeleri arasında  Osman Öcalan röportajını eleştirmesi de yer aldı.

ABDULLAH BAŞÇI'NIN İHRAÇ GEREKÇELERİ İKİ BAŞLIKTA

AKP'den ihracı istenen eski Milletvekili Abdullah Başçı’nın ihraç gerekçesinin iki başlıkta toplandığı görüldü. Başçı'nın ihraç gerekçelerinden biri Konya Taşkent’te, Davutoğlu’nun da katıldığı bayramlaşma programında yaptığı konuşma diğeri ise sosyal medya paylaşımları.

AKP MYK’nın disiplin suç olduğunu düşündüğü sosyal medya paylaşımları arasında, 23 Haziran’da yapılan ve AKP’nin kaybettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri öncesi Abdullah Öcalan’ın mektubunun paylaşılması ile Osman Öcalan’ın TRT röportajına gösterdiği tepkilerin de yer alması dikkat çekti.

ABDULLAH BAŞÇI’NIN AKP'DEN İHRAÇ TALEBİNE İLİŞKİN KENDİSİNE GÖNDERİLEN TEBLİGAT ŞU ŞEKİLDE

"AKP'den ihracı istenen Başçı: Ben bu suçları işlemeye devam edeceğim" başlıklı haberi okumak için tıklayınız

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3040897/akpliler-dikkat-osman-ocalan-roportajini-elestirmek-ihrac-sebebi