Şevki Yılmaz'dan AKP'ye sert uyarı: EYT mağduriyeti giderilmeli

AKP'de yaşanan haksızlıklar karşısında suskunluğa bürünenler şimdi yeni parti iddialarına karşın seslerini yükselterek hükümete uyarılarda bulunuyorlar. Bu isimlerden biri ise AKP'li Şevki Yılmaz. Yılmaz, katıldığı televizyon programında hükümeti altı madde ile uyardı. Başta EYT'lilerin sorunun çözülmesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Emeklilikte Yaşa Takılanların sıkıntısı acilen giderilmeli ve sevince dönüştürülmelidir." dedi.

Yılmaz'ın hükümet için sıraladığı çözüm önerileri şu şekilde:

"1-Tahriklere kapılarak İhtilaf ve iftirak bayrağı açan kardeşlerimize yol yakınken yuvalarına acilen dönmelerni tavsiye ediyorum. Mukaddes Beldelerin muhafazası hatırına, Filistin Direnişi hatırına ve ağlayan Mazlum Coğrafyanın hatırına uyarıcı olalm ama asla ayrılıkçı olmayalım!

2-Sorumluluk taşıyanlar, ayrılığa zemin oluşturan tuzakları bozmakla mesuldürler! ‘’Hesabilern’’ yerine ‘’Hasbi’’ kadroları görevlere getirerek; yanlış uygulamalardan doğan mağduriyetler, geçmişte yapılan vahim hatalardan vazgeçmeli ve tabanın öfkesini ve kırılganlğını önlemelidir!

3-Yılladır ilgi ve çözüm bekleyen Sivas Davası, Selam-tevhid,28 Şubat mağdurları vb.ile kucaklaşılmalı, iftiraya kurban edilen binlerce mazlum fetözedelere sahip çıkılarak KHK ile görevden alındıktan sonra komisyonlarda haksızlık yapıldığı netleşenler görevlerine dönmelidirler!

4-İktidarımız; faiz belasından acilen kurtularak işçinin, esnafın, işsizin, köylünün ve milyonlarca alt ve orta direğin isyanlara varan feryatlarını ve Emeklilikte Yaşa Takılan yüzbinlerce mağdur kardeşlerimizin sıkıntılarını acilen sevince dönüştürmelidir!

5- “Ey iman edenler! Allah için gerçeğe şahitlik ederek adaleti tam yerine getiren dosdoğru şahitler ve Hakimler olun; bir kişi veya topluma karşı duyduğunuz öfke, onlarla ilgili vereceğiniz kararlarda sizi adaletsizliğe sevketmesin! Siz her zaman, herkese karşı Adil davranın!"

6- Allah(c.c), tefrika gibi her türlü fitnelerin tuzaklarından hepimizi korusun. Şer tuzakları hayır tuzağıyla bozsun. İttihada ve ittifaka çalışanların yar ve yardımcısı olsun! Arabulucuların sayısını çoğaltıp, arabozucuların oyunlarını bozsun ve etrafımızdan uzak etsin!"

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3040656/sevki-yilmazdan-akpye-sert-uyari-eyt-magduriyeti-giderilmeli