Meteoroloji'den dikkat çeken uyarı: 13 ilde sağanak yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan 5 Eylül hava durumu raporuna göre bu akşamdan yarına kadar İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya başta olmak üzere 13 ilde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Yurdun kuzey ve iç kesimlerinin bugün parçalı yer yer çok bulutlu geçeceğini belirten Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmininde bulundu.

Rüzgarın, genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuvvetli eseceği bekleniyor.

SAĞANAK VE GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK BEKLENİYOR

Meteoroloji yetkilileri bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın Akdeniz Bölgesinin iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar, Kars, Ardahan çevreleri ile Kırklareli'nin kıyı ilçeleri, Çanakkale'nin kuzeydoğusu, Balıkesir, Düzce ve Ankara'nın kuzey kesimlerinde etkili olacağını duyurdu. Yurtta diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3032194/meteorolojiden-dikkat-ceken-uyari-13-ilde-saganak-yagis-bekleniyor