Selim Temurci kimdir?

1970 yılında Rize'nin Çayeli ilçesinde dünyaya gelen Selim Temurci, liseyi imam hatip lisesinde okudu. Temurci daha sonra Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu.

Selim Temurci yüksek lisansı ve doktorasını Marmara Üniversitesi’nde ekonomi üzerine tamamladı. Özel sektörde yöneticilik görevlerinde bulunan Temurci, Köprü Grubu Derneği Başkanlığının yanı sıra bir çok sivil toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Temurci’nin ekonomi ve siyaset alanlarında çok sayıda makalesi yayımlandı.

Siyasi çalışmalarına gençlik kollarında başlayan Temurci, il başkan yardımcılıkları da dahil olmak üzere farklı görevlerde bulundu.

2006 - 2009 yıllarında Ak Parti Kağıthane İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2009 -2012 yıllarında ise İl Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Temurci, 2012 -2015 yılları arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini ifa etti.

8 Şubat 2015 - 8 Şubat 2018 tarihleri arasında Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüten Selim Temurci evli ve 3 çocuk babasıdır.

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/3005916/selim-temurci-kimdir