Meteoroloji hava durumu raporu: İstanbul için sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürlüğü'nden alınan hava durumu tahminine göre Türkiye bugünden itibaren yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağışlar İstanbul'da da etkili olacak.

Yarın, Marmara Bölgesi, Karadeniz, iç Ege, İç Anadolu'nun doğusu, batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Hatay ve Adana çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken yurdun diğer bölgelerinde hava parçalı az bulutlu olacak.

Yurdun kuzeydoğu kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, yağışlı havanın etkisiyle yarından itibaren kuzey ve iç kesimlerde düşüş gösterecek.

İSTANBUL HAVA DURUMU: YAĞIŞIN ETKİSİYLE SICAKLIKLAR DÜŞECEK

Dün gece yarısı ve sabah bazı ilçelerinde yağış görülen İstanbul ile çevre illerde ise bulutlu hava etkisini bugün sürdürecek. Yarın ve cumartesi günü ise bir süredir devam eden sıcak hava yerini yağışa bırakarak İstanbul'u serinletecek.

İstanbul'da Cuma günü (yarın) ile birlikte hafta sonunun ilk günü olan Cumartesi günü sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinde megaşehir de hava sıcaklıkları ise 2 ila 4 derece düşerek mevsim normallerinde seyredecek.

İstanbul'da hava sıcaklığının yarın ve cumartesi günü 28 derece olması beklenirken pazar günü ise 29 derece civarında seyretmesi tahmin ediliyor. İstanbul'da iki gün etkili olacak olan yağışlı hava Karadeniz'e geçecek. İstanbul'da pazar günü parçalı bulutlu bir havanın hakim olacağı tahmin ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2996339/meteoroloji-hava-durumu-raporu-istanbul-icin-saganak-uyarisi