Perinçek: Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu FETÖ'nün siyasi ayağıdır

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'ye yönelik operasyonlar devam ederken FETÖ'nün siyasi ayağına karşı AKP'nin adım atmaması TBMM'de gündeme gelen araştırma önergelerinin AKP ve MHP grupları tarafından reddedilmesi tartışmaları beraberinde getirdi. 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, son dönemde iki yeni parti kurma hazırlıkları ile gündeme gelen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "FETÖ'nün siyasi ayağı" olduğunu ileri sürdü. 

GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU FETÖ'NÜN SİYASİ AYAĞIDIR

Euronews Türkçe'ye konuşan Perinçek, sorulara ilginç cevaplar verdi. 31 Mart 2019 Yerel Seçim Sonuçlarına göre yüzde 0,24 oy olan Vatan Partisi'nin Genel Başkanı Perinçek, "darbe girişiminin aydınlatılmayan yönleri olup olmadığı, varsa siyasi ayağın kimler olduğu" sorusuna, "Siyasi ayak var: Abdullah Gül, Babacan ve Davutoğlu. İşte bunlar FETÖ’nün siyasi ayağı. Siyasi ayak diye, Amerika denetimindeki muhalefet siyasi ayak diye Tayyip Erdoğan’ları göstermeye çalışıyor." diye cevap verdi. 

ABDULLAH GÜL, ALİ BABACAN VE DAVUTOĞLU FETÖ'YÜ KORUYOR

Perinçek, "Tayyip Erdoğan FETÖ’yle ölümüne savaşıyor. Ölümüne savaşanlara siyasi ayak demek hiç gerçekçi olmuyor. Ama Abdullah Gül, Davutoğlu, Babacan üçlüsü FETÖ’yü açıkça koruyorlar. Eskiden de onlar beraberlerdi. AK Parti içindeki siyasi ayak, Babacan’ın Abdullah Gül’ün Davutoğlu’nun temsil ettiği güçtür" ifadelerini kullandı. 

ERDOĞAN'I DAVUTOĞLULAŞTIRMAK İSTEDİLER, BECEREMEDİLER

Perinçek ayrıca "Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istiyorlar. Abdullah Güller, Davutoğlular, Babacanlar. Tayyip Erdoğan’ı Davutoğlulaştırmak istediler. Beceremediler. Beceremediler ama o partinin geçmişten gelen yükleri, tortular falan, bu tereddütler, bocalamalar, zikzaklar maalesef yaşanıyor." dedi.

ALİ BABACAN'IN EKİBİNE HİÇ ŞANS VERMİYORUM

Perinçek, "Ali Babacan ekibine hiç şans vermiyor musunuz?" sorusuna ise hiç şans vermediğini belirttİ. Perinçek, "Çünkü CHP’nin onlar bir müştemilatı. Cumhuriyet Halk Partisi, İyİ Parti, Babacanlar, Davutoğlular, FETÖ, HDP hepsi bir ittifak oluşturuyor. Bu ittifakın yerel seçimde bir başarısı var. Bu hem Türkiye’ye hem Ak Parti’ye esaslı bir uyarı." sözlerini kullandı.

Perinçek şöyle devam etti;

"Şunu söyleyeyim, Amerika’nın gelip Ankara’yı silahlı işgal etmek dışında Ankara’da bir hükümet kurma şansını görmüyorum... Türkiye’de Türk ordusunu, Amerikan ordusu diyelim ki Doğu Akdeniz’de başlayan süreçte yenerse, Babacanlar’ı falan onları iktidara getirir."

İMAMOĞLU ATLANTİK'İN ADAYI, KAFTANCIOĞLU PKK'NIN DOSTU

Perinçek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun ise "Atlantik’in belediye başkan adayı" olduğunu iddia etti. Perinçek, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için "O da İmamoğlu’nun kadını... PKK’nın dostu, HDP’nin dostu. Onları kurtarmaya çalışan Fetö’nün dostu. Amerika cephesinde yer alan cesur hanımefendilerden biri" ifadelerini kullandı. 

ALBAYRAK'IN DAMATBEY OLMA ÖZELLİĞİ ÖTESİNDE ÖZELLİĞİ YOK

Perinçek, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 'damatbey olma özelliği ötesinde, işgal ettiği makamı dolduracak esaslı özelliklerinin olmadığı' söyledi. 

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2993744/perincek-abdullah-gul-babacan-ve-davutoglu-fetonun-siyasi-ayagidir