Yeni parti hazırlığındaki Ahmet Davutoğlu'na Konya göndermesi

Yeni parti kurma hazırlıkları içerisinde olan Ahmet Davutoğlu, AKP içinden eleştiriler ve göndermelerin hedefinde olmaya devam ediyor. Memleketi Konya'da bayramlaşma programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu'na göndermede bulundu. 

Bayramlaşma programında konuşan Murat Kurum, isim vermeden Ahmet Davutoğlu'na kastederek, “Hiçbir zaman Konya ile Ak Parti’nin arasına kimse girememiştir. Konya ile liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arasına kimse girememiştir, giremeyecektir.” dedi.

KİMSE KONYA İLE LİDERİMİZ ARASINA GİREMEYECEKTİR

Kurum, bayramdan sonra AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Konya'yı ziyaret edeceğini belirtti. Bakan Kurum, “İki gün sonra Ak Partimizin 18. yıl dönümü. İnşallah bu teşkilatla, bu kardeşlerimizle, biz yeni 18 yılların kapısını hep birlikte aralayacağız. Konya'mız gönüllerin şehridir. Ak Parti gönüllerin partisidir ve 17 yıldır liderimizin arkasında dimdik durmuş bir partidir. Hiçbir zaman Konya ile Ak Parti’nin arasına kimse girememiştir. Konya ile liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arasına kimse girememiştir, giremeyecektir.” şeklinde konuştu.

AHMET DAVUTOĞLU, ERDOĞAN’A KONYA’DAN CEVAP VERMİŞTİ

Yeni parti çalışmalarını hızlandıran Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde memleketi Konya Taşkent'te  yaptığı bir konuşmada, Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni parti kurma girişimlerinde bulunanlara yönelik "bedelini ödeyecekler" açıklamasına cevaben, "Allah boynumuzu, bize 'bedel ödeyecekler' diyenlerin önünde eğdirmesin" ifadelerini kullanmıştı. İlgili haberi okumak için tıklayınız...

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2993739/yeni-parti-hazirligindaki-ahmet-davutogluna-konya-gondermesi