Kulis Haber: Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan'ın ekibiyle temasa geçti

Ahmet Davutoğlu yeni parti çalışmalarına devam ettiği öğrenildi. Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın AKP'nin kurucular kurulu üyeliğinden istifa etmesi sonrası Davutoğlu'nun parti içi muhalefete yöneldiği gözlemleniyor.

Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde memleketi Konya Taşkent'te düzenlenen bir programa katılmış burada yaptığı konuşmada AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni parti çalışması yapanlara karşı söylediği 'bedelini öderler' çıkışına, "Allahım bu boynu eğdirme. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz." diye cevap vermişti. 

DAVUTOĞLU, BABACAN'IN TEMASA GEÇTİĞİ İSİMLERLE TEMASA GEÇTİ

Yeniçağ internet sitesinden Fatih Ergin'in aktardığına göre; Davutoğlu'nun kuracağı partide yer almasını istediği isimler arasında Ali Babacan’ın temasa geçtiği isimlerin de olduğu belirtildi. İki yeni parti için temasa geçilen isimlerin AKP’de geçmiş dönemlerde bakanlık ve milletvekilliği yapmış isimler olduğu aktarıldı. Aktarılan bir diğer bilgi ise, Davutoğlu’nun kuracağı partinin il binalarının tutulmaya başlandığı yönünde.

AKP MİLLETVEKİLLERİ KAMUOYUNU YOKLUYOR

Siyaset kulislerinde konuşulan bir diğer iddia ise, partide ve kabinede değişimden umudunu kesen bazı AKP milletvekillerinin Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın ekibiyle iletişim halinde olduğu şeklinde. Bu milletvekillerinin ağırlıklı olarak kurulacak yeni partilerin kamuoyunda karşılık bulması durumunda AKP’den istifa düşüncesinde olduğu ifade ediliyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2993544/kulis-haber-ahmet-davutoglu-ali-babacanin-ekibiyle-temasa-gecti