Kahveci: Sayın Cumhurbaşkanım hani otoyol ve köprüler bedava olacaktı

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda kamu-özel işbirliğiyle yapılan otoyol ve köprülerden ücret alınması tepkilere yol açtı.

Özellikle Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve İzmir otoyolu gibi yol ve köprülerden bayramda ücret alınması vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Tv5'te Hasan Basri Akdemir'in sunduğu 'Ekonomi ve Ötesi' programına katılan Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci, bayramda kamu-özel işbirliğiyle yapılan köprü ve yollardan ücret alınmasını sert dille eleştirdi.

Program sunucu Akdemir'in bayram vesilesiyle tatile giden vatandaşların feribotları kullanmaya devam ettiğini ve şuan itibariyle özel sektör tarafından işletilen köprülerin ise boş olduğunu dile getirmesi üzerine Karar gazetesi ekonomi yazarı Kahveci konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın köprü ve otoyol geçişleriyle ilgili sözünü hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın otoyol ve köprülerden istisna olmaksızın bayramlarda ücretsiz olacağına ilişkin söz verdiğini dile getiren Kahveci, "Sayın Cumhurbaşkanımız geçen seçimden önce demişti, 'bundan sonraki bayramlarda kamu-özel işbirliği kapsamında yapılan yol ve köprülerden geçişlerin bedava olması için bakacağız' demişti. Ben de buradan hatırlatayım Sayın Cumhurbaşkanım bunu siz söylediniz. Ben bir vatandaş olarak bu sözünüzün arkasında durmanızı bekliyorum. Dini bayramlarda özel sektöre yaptırılan köprü ve otoyollarında bedava olmasını bekliyorum, siz söylediniz bunu, siz meydanlarda söylediniz. Bir vatandaş olarak hatırlatayım. İnşallah bundan sonraki dini bayramlarda 3. köprü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Köprüsü, otobanlar bedava olur. Çünkü sayın Cumhurbaşkanımız söz vermişti" dedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2992083/kahveci-sayin-cumhurbaskanim-hani-otoyol-ve-kopruler-bedava-olacakti