Yiğit Bulut Ali Babacan'a meydan okudu: Elimde belge var, hazır mısın?

Eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun iki yeni parti kurma hazırlıkları sürüyor. AKP kurucular kurulu üyeliğinden istifa eden Ali Babacan'a dün yaptığı açıklamada "Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz." mesajını vermişti.

Yeni parti çalışmalarının hızlandığı dönemde, uzun bir süredir sessizliği koruyan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut suskunluğunu Babacan'a meydan okuyarak bozdu. 

BULUT'TAN BABACAN'A: FETÖ BANKASINI DEVLETE SATMAYA KALKIŞTIN MI?

Twitter hesabından seslenen Yiğit Bulut, Babacan'a bazı sorular yöneltti. Bulut, "Ali Beycim, mesela Fetö’nün bankasını Devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya kalkıştın mı? Sen bunu söylediğin gün fetö’nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı? Bunu senden başka kaç kişi biliyordu?" diye sordu.

Bulut paylaşımlarının tamamında şunları kaydetti: 

"Ali Babacan “Yeni Türkiye” istiyormuş! Hafızası biraz zayıf galiba! Ben hatırlatayım ! Ali Beycim, bakanlığın döneminde kaç milyar dolarlık dış borçlanma yaptın!  10 yıldan fazla! 80 milyar dolar üstü olabilir mi! En düşük! Neden Asya Bankalarını almadın! Neden hep “short list” yaptın! İngiliz ve Amerikan bankalarından! Bu arada hiç aracı kurum araya girdi mi? Mesela yüzde 5 bir komisyonla satış yapılsa, bayağı bir para olması lazım bir yerlerde! İsviçre’de bir banka hiç sana aracılık yaptı mı! Sadece senin bildiğin! Ali Beycim, mesela Fetö’nün bankasını Devlet’e 1,5 milyar dolar zarar verecek şekilde, Ziraat Bankası’na satmaya kalkıştın mı? Sen bunu söylediğin gün fetö’nün bankası borsada yüzde 22 prim yaptı mı? Bunu senden başka kaç kişi biliyordu? Sonra aynı gece Yiğit Bulut ekranlara çıkıp “Erdoğan yaşadığı sürece fetö’nün bankası Devlet’e satılamaz” dedi mi? Ertesi gün fetö’nün hisseleri yüzde 22 sonraki günlerde yüzde 50 düştü mü!"

YİĞİT BULUT, ALİ BABACAN'A MEYDAN OKUDU

Yiğit Bulut, Babacan'a canlı yayın davetinde de bulundu. Bulut, "Ali Beycim, seninle istediğin TV kanalında bir yarım saat tartışalım mı! Bende senle ilgili bazı bilgi ve belgeler var! Hazır mısın? Sen Kanalın seç beni ara! Veya arama kamuoyunda çağır! Ben meydan okuyorum, er meydanından kaçılmaz" diye yazarken, "Ben başıma gelecek her şeye hazırım, bunları sadece kendi inisiyatifim ile yazıyorum" diye ifade etti.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2990879/yigit-bulut-ali-babacana-meydan-okudu-elimde-belge-var-hazir-misin