Meral Akşener: Koltuğumuzu korumak için kırk takla atanlardan değiliz

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 4. Olağanüstü Kurultayı’nda konuştu. Kongrede genel başkan seçimi yapılmayacak, ancak parti üst düzey yönetimi yeniden şekillenecek. 80 kişilik İyi Parti Genel İdare Kurulu 50 kişiye indirilecek. Genel İdare Kurulu’nun seçimi çarşaf liste yöntemi ile gerçekleşecek.  

"Hapisse hapis, ölümse ölüm bir adım geri atmayan lider” anonsuyla salona giren Akşener, partilileri selamladı. 

Kurultayın açılışını yapan Parti Genel Sekreteri ve Sözcüsü Cihan Paçacı, yeterli çoğunluğa ulaştıklarını belirterek, salonda 748 delegenin hazır olduğunu bildirdi. 

Paçacı'nın açılış konuşmasının ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu oy birliği ile seçildi. 

Bu arada kurultay başlamadan önce salonda, "Aramızda olamayan Adanalı bir İYİ Parti hayranı için geliyor" anonsuyla, Ferdi Tayfur’un "Muhtaç Etme Beni" şarkısı çalındı. 

ÖZDAĞ VE DURMUŞ GİK'E ADAY OLMADI

Ümit Özdağ dün yaptığı açıklamada Genel İdare Kurulu için aday olmayacağını açıklamıştı. Kongre sabahı eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın da GİK için aday olmayacağı öğrenildi.

SANIRSIN DAMADI DIŞ GÜÇLER EKONOMİNİN BAŞINA GETİRDİ

“Bugün geleceğin ilk günü” sloganıyla gerçekleştirilen kongrede konuşan Akşener, Ak Parti politikalarını eleştirdi. Akşener, "Bu basiretsiz yönetim anlayışı Türk Ordusunun fabrikasını yabancılara teslim edip har vurup harman savuruyorlar. Sanırsın milyonlar harcadıkları lüks araçlarına dış güçler biniyor. Sanırsın milletten kopan milletini duymayan saraya kapanan dış güçler getirdi. Sanırsın damadı dış güçler ekonominin başına getirdi. Hayır… Hepsini bugünkü iktidar yaptı.” diye konuştu.

TÜRKİYE BASİRETSİZ YÖNETİM ANLAYIŞI YÜZÜNDEN DARLIK YAŞIYOR

Akşener, “Türk milleti yokluktan değil, basiretsiz yönetim anlayışı yüzünden darlık yaşıyor. Sayın Erdoğan’ın ve koskoca devlet hazinesini teslim ettiği damadının, günü kurtarmaya yönelik açıklamalarına bakmayın. Türkiye gibi yüksek potansiyele sahip bir ülkeyi, Merkez Bankası’nın ‘İhtiyat Akçesi’ne muhtaç hale getiren, işte o basiretsiz, savurgan yönetim anlayışıdır.” dedi.

BİZ DELEGENİN İMZASINI YOK SAYMAK İÇİN İKTİDARA YANAŞANLARDAN DEĞİLİZ

Akşener, "4. Olağanüstü Kurultayımızı gerçekleştireceğiz. Bazıları diyor ki, parti kurulalı iki sene bile olmadı, bu kaçıncı kurultay? Eeee bizde böyle. Biz, kendi delegesinin iradesinden köşe bucak kaçanlardan değiliz. Biz, delegenin imzasını yok saymak için iktidara yanaşanlardan değiliz. Biz, koltuğumuzu korumak uğruna, kırk takla atanlardan da değiliz. Biz, Türkiye için vadettiği demokrasiyi, kendi partisinden esirgeyecek kadar şuursuz, hiç değiliz." ifadelerini kullandı. 

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2956092/meral-aksener-koltugumuzu-korumak-icin-kirk-takla-atanlardan-degiliz