Meral Akşener özel yetkisini kullandı! Yavuz Ağıralioğlu'na görev

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, tüzük değişikliğiyle "genel başkanın genel idare üyesi olmamasına karşın dışarıdan üç kişiyi başkanlık divanında görevlendirebilme" yetkisini ilk kez kullandı. Akşener, İyi Parti Meclis Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu'nu genel başkan yardımcılığına getirdi. Ağıralioğlu hafta sonu yapılacak kongrede görevini Müsavat Dervişoğlu'na devredecek.

KORAY AYDIN'A YENİ GÖREV VERİLECEK

Partinin kuruluşundan bu yana Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olan Koray Aydın'ın 'başka bir genel başkan yardımcılığı görevine getirilebileceği' ifade ediliyor. Ancak partide "Aydın'ın teşkilatlar üzerinde hakimiyet sağladığı" gerekçesiyle bu değişimi desteklemeyenler de var. Partide "teşkilatları Koray Aydın'dan almak kolay olmaz. delege itiraz eder" görüşü dillendiriliyor.

BURHANETTİN KOCAMAZ'A GÖREV VEREMEDİ

Akşener'in eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ı da aynı şekilde, mevcutta Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Müsavat Dervişoğlu'nun yerine görevlendirmek istediği ancak Dervişoğlu'nun henüz istifa etmemesi nedeniyle bu yetkiyi kullanamadığı ifade ediliyor.

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2953746/meral-aksener-ozel-yetkisini-kullandi-yavuz-agiraliogluna-gorev