Saadetli başkan, boş kasaya 3 ayda 800 bin TL kazandırdı

Saadet Partili Elazığ Yazıkonak Beldesi Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, belediyeyi devraldıktan sonra yaşadıkları ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Geldiğimizde belediyenin 10,5 milyon lira borcu vardı. Şimdi iki tane otobüs aldık. 12 tane otobüs durağını kendi imkânlarımızla ürettik. Bunun yanında 3 ayda kasaya 800 bin TL kazandırdık” dedi.

Elazığ’a 10 kilometre uzaklıkta yer alan yaklaşık 10 bin nüfuslu Yazıkonak beldesi 31 Mart seçimleri sonrasında el değiştirerek AKP’den Saadet Partisi’ne geçti. Saadet Partisi Yazıkonak Beldesi Belediye Başkanı Hatif Çadırcı, görevi devralmasının üzerinden geçen 3 ayı Millî Gazete’ye anlattı.  Çadırcı, belediyeyi devraldıklarında belediyenin kasasında tek kuruş olmadığını ifade ederek, “Geldiğimizde belediyenin 10,5 milyon borcu vardı. Aracımız bozuldu, sanayiye gönderdik arkadaşlarımızla. 650 TL sanayiye ödemek için arkadaşlara talimat verdim. Arkadaşların bana verdikleri cevap ‘kasada tek kuruş para yok’ oldu. Arkadaşlarımız ödemeleri cebinden yaptılar. Şimdi geldiğimiz noktada israfın önünü geçtik. Geçtiğimiz yıl Nisan ve Mayıs ayı yakıt tüketimi 30 bin litre. Bu yıl Nisan ve Mayıs ayı yakıt tüketimi 23 bin litre. Biz 7 bin litre kâr ederek kasadan çıkacak fazla parayı önledik” diye konuştu.

YEŞİL ALAN YOK, 225 BİN LİRALIK FİDAN FATURASI VAR

Eski dönemden birçok uçuk rakamın olduğunu dile getiren Çadırcı, “Bir lokantaya 400 bin TL fatura vardı. 600 bin liraya elbise alınmış. Bizim beldemizde yeşil alan olmamasına rağmen 225 bin liralık fidan alımına gidilmiş. Bunların içinde limon ağacı dahi var. Bunun gibi saçma sapan bir sürü fatura mevcut. Biz birçok ilçeden büyük bir beldeyiz. Saadet Partili bir belediye olarak bundan sonra hizmetlerimizle konuşacağız. Biz ileriki dönemlerde büyük projeleri beldemize kazandıracağız” dedi.

12 DURAĞI BELDEMİZE KAZANDIRDIK

Belediyeyi devraldıktan sonra geçen 3 ayda beldeyi kazandırdıklarını sıralayan Çadırcı, “Biz nakit olarak değeri 500 bin TL olan iki tane otobüs satın aldık. Bizim duraklarımız çok eskiydi. Şu an piyasada 120 bin TL olan durakları kendi imkânlarımızla 60 bin TL’ye üreterek 12 durağı beldemize kazandırdık. Kanalizasyon ve su hattı için sürekli çalışıyoruz. Bunların yanında 3 ayda kasada 800 bin TL birikimimiz oldu. Borçlarımızı da ödüyoruz” ifadelerini kullandı.

Millî Gazete 

Saadet Partili Belediye Başkanı: 21 bin TL'ye tesbih, 200 bin TL'ye kayısı alınmış

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2953357/saadetli-baskan-bos-kasaya-3-ayda-800-bin-tl-kazandirdi