Oğuz Haksever kimdir?

Gazeteci Oğuz Haksever, kaleme aldığı veda mektubu ile 19 yıl 7 ay çalıştığı NTV televizyonundan Temmuz 2019 yılında ayrıldı. NTV'nin uzun yıllardır ekran yüzlerinden olan deneyimli spiker Haksever zaman zaman canlı yayın kazaları ve gaflarıyla da gündeme geldi.

Oğuz Haksever'in NTV'ye veda etmesinin ardından Oğuz Haksever kimdir?, Oğuz Haksever kaç yaşında? gibi sorular arama motorlarında aranmaya başladı. İşte Oğuz Haksever kimdir sorusunun cevabı... 

OĞUZ HAKSEVER KİMDİR?

20 Mart 1957'de Antep'te doğan Haksever, lise eğitimini 1974'te tamamladı. 1974-1979 yılları arasında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinin (Gazi Üniversitesi) İşletme Fakültesinde eğitim gördü.

Mezun olduktan sonra açılan sınavları kazanarak TRT Haber Dairesi Başkanlığında muhabirliğe başlayan Oğuz Haksever, 1991 yılından sonra; sırasıyla Show TV, Kanal 6 ve ATV haber merkezlerinde muhabir, editör ve sunucu olarak çalıştı. Bu kanalların haber merkezlerinin kuruluşlarında görev aldı. 2000 yılında çalışmaya başladığı NTV'de Haber Müdürlüğü, Haber Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

NTV Radyo ve Kral FM'de de Gazeteci Mehmet Barlas'la birlikte "Makam Farkı " adlı müzik programını hazırlayıp sunan Haksever ayrıca İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak yer aldı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ve Türk Dil Kurumu tarafından ödüle layık görüldü. Haksever, 19 yıl 7 ay çalıştığı NTV'den 30 Temmuz 2019 tarihinde ayrıldığını duyurdu. 

- Milli Gazete, Biyografi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/2932108/oguz-haksever-kimdir